کد خبر: 3762356
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
گروه اجتماعی ــ خطیب جمعه قم بر لزوم وحدت آحاد مختلف مردم و مسئولین تاکید و بیان کرد: وحدت داشته باشیم، شکست و تحقیر دوباره آمریکا قطعی است.

وحدت داشته باشیم، شکست و تحقیر دوباره آمریکا قطعی استبه گزارش ایکنا از قم، آیت الله حسینی بوشهری امروز در خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس با اشاره به روزهای مبارزه با استکبار جهانی گفت: این مساله یک حقیقت است که استکبار جهانی به دنبال جهان تک قطبی است؛ ملت ها دو موضع را در این زمینه دارند که اولین آن، تسلیم و ساکت شدن و اجازه تهدید و تحکم دشمنان است.

وی افزود: ملت ایران، روی دیگر سکه را نشان داد؛ چهل سال است که این ملت با تمام وجود در صحنه ایستاده است و در مقابل همه زورگویی ها و تحریک ها و تحرک ها و جنگ ها و... ایستاده است.

وی اظهارکرد: این ملت حمله به هواپیما، حمله طبس، حمله به سکوهای نفتی، جنگ تحمیلی و... را فراموش نمی کنند؛ تحریم های همیشگی و جنگ تبلیغاتی و... به دنبال ایجاد بدبینی و بی اعتمادی در بین مردم است زیرا می خواهند مردم را از نظام اسلامی جداکنند.

وی گفت: در اینجا اصحاب رسانه، هنرمندان و فرهنگ بانان انقلاب اسلامی باید به صحنه باییند و جنگ روانی دشمن را خنثی کنند.

خطیب جمعه قم با ذکر این مطلب که اگر هدف آمریکا را بررسی کنیم می بینیم که در همه جبهه ها به پیروزی رسیده ایم، یادآورشد: اینکه اجازه نداده ایم که دشمن ما را تحت سیطره قرار دهد یعنی در مقابل آنها پیروز شده ایم.

وی افزود: تمام تصمیمات خرد و کلان ما در کشور به دست مسئولان انجام می شود و آمریکا کوچکترین نقشی در آن ندارد و این مساله بزرگترین پیروزی ما در این دنیا است.

امام جمعه قم بیان کرد: دشمن به واسطه تحریم ها مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است ولی در عرصه دفاعی و.. پیشرفت هایی داشته ایم که در تمام نقاط جهان کمتر به چشم می خورد؛ از زبان نسل جوان می گوییم که آمریکا بگوید که ملت ایران دیگر حاضر به تسلیم شدن در مقابل اراده آمریکا نیست.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که تا زمانی که هستم دشمنان باید خواب تسلط به ایران را در سر بپرورانند و هرگز چنین امری محقق نخواهد شد.

خطب جمعه قم یادآورشد: فوکویاما از متفکران آمریکایی که لیبرال دموکراسی را آخر دنیا می دانست گفته است که به واسطه جنبش های جهت دار و هدفمند شاهد تهدید لیبرال دموکراسی هستیم ولی امیدواریم که حاکمیت عمیق اسلام در همه جا را به چشم خود ببینند.

وی اظهارکرد: دشمن 13 آبان را به عنوان روزهای اوج تحریم ذکر کرده بود ولی باید چند نکته را توجه کنیم؛ در این زمینه باید از فرصت تحریم حداکثر استفاده کنیم؛ باید از اتکای خود به نفت بپرهیزیم؛ خیلی از کشورها نفت ندارد ولی کشور خود را مدیریت می کنند.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: باید به مشکلات مردم رسیدگی کنند و به خساراتی که به واسطه تغییر قیمت ارز ایجاد شد جبران شود؛ ثبات نرخ و ارزو طلا علامت مهمی برای اقتصاد سالم است؛ باید روزی به این ثبات برسیم.

وی افزود: نیازمند کار جهادی و شبانه روزی داریم؛ با کارهای باری به هر جهت نمی شود کشور را اداره شود؛ باید جلوی سواستفاده ها را بگیریم و از ظرفیت همسایه ها استفاده کنیم و به وحدت توجه کنیم ؛اگر جناح بندی ها کنار برود و وحدت بین مردم و مردم، مردم و مسئولان و مسئولان و مسئولان ایجاد شود مطمن باشید که دشمن عقب نشینی خواهد کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد: دشمن تهدید کرده بود صادرات نفت ایران را به صفرمی رسانیم؛ آمریکا خودش تحریم ها را دور زد و گفت که 8 کشور می توانند از ایران نفت بخرند که این مساله نشان دهنده عقب نشینی های آتی آنها نیز خواهد بود.

وی گفت:  امسال حدود 2 میلیون نفر از ایران اسلامی به اربعین رفتند؛ کسانی که می گفتند امسال کسی به اربعین نمی رود مردم ما را نمی شناسند؛ این افراد نه جامعه شناس هستند و نه روانشناس هستند؛ عده ای هم می گفتند که امسال خلوت می شود ولی مشاهده کردیم که این شکوه هر سال بیشتر می شود.

وی افزود: اربعین یک حرکت بسیار پرمعنا و عظیم بود؛ همینجا از دولت و ملت عراق به دلیل مهمان نوازی شان تقدیر می کنند و از مسئولین نیز به دلیل تلاش وافر خود تقدیر می کنم ولی انتظار داریم که مسئولان از همین امروز به دنبال حل مشکلات باشند.

خطیب جمعه قم بیان کرد: امروز روز هجرت تاریخ ساز پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه است و مناسبت لیله المبیت نیز مرتبط به همین جریان است که مشرکان قصد به شهادت رساندن پیامبر را داشتند ولی خداوند از طریق وحی ایشان را آگاه کردند و امام علی(ع) با سپر کردن جان خود در مقابل این توطئه ایستادند؛ چهل نفر برای به شهادت رساندن پیامبر هم قسم شدند ولی با فداکاری امام(ع) این توطئه خنثی شد.

وی با اشاره به گرامیداشت یاد علامه طباطبایی و همچنین روز جهانی علم گفت: این روزها روز کتاب و کتاب خوانی و کتاب دار است و امیدواریم که حرکت جامعه ما به سمت علم و ترقی و کتاب و اندیشه بالاتر باشد.

وی در خطبه اول نیز با اشاره به مساله عدالت اجتماعی خواستار تلاش همگان برای رفع ظلم در جامعه و ظلم ستیزی شد و هدف عالی انقلاب اسلامی را مبارزه به ظلم خارجی و داخلی دانست.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: