کد خبر: 3762391
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
گروه بین‌الملل ـ هزاران فلسطینی ساکن نوار غزه پس از اقامه نماز عصر امروز جمعه، از مناطق مختلف برای شرکت در تظاهرات بزرگ بازگشت راهی نواحی مرزی شدند که این تظاهرات تاکنون 25 زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سی و سومین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه تحت عنوان «وعده شوم را به شکست خواهیم کشاند» در حال برگزاری است.

هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره صبح امروز جمعه طی فراخوانی عموم فلسطینیان ساکن نوار غزه را به شرکت در تظاهرات امروز تحت عنوان جمعه «وعده شوم را به شکست خواهیم کشاند» دعوت کرد.

این هیئت تاکید کرد که تظاهرات بازگشت تا تحقق تمامی اهدافش و در راس آن محاصره غزه و معامله قرن ادامه خواهد داشت.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی تظاهرکنندگان فلسطینی را سرکوب کرده و اقدام به شلیک گلوله و گاز اشک آور به سمت آنان کردند که طی آن تا این لحظه 25 فلسطینی زخمی شدند. تظاهرات این هفته به مراتب نسبت به هفته‌های گذشته آرام‌تر برگزار شد.

این در حالی است که اخبار منتشر شده در رسانه‌ها از پیشرفت مذاکرات برای آرام‌سازی اوضاع در نوار غزه حکایت دارد. با این حال گروه‌های فلسطینی تاکید کرده‌اند که اگر رژیم صهیونیستی به تعهداتش در رابطه با شکستن محاصره غزه و بهبود اوضاع انسانی این باریکه پایبند نباشد، با شدت بیشتری تظاهرات بازگشت را ادامه خواهند داد.

این تظاهرات از 30 مارس گذشته آغاز شده است و تاکنون 233 نفر طی آن به شهادت رسیده و بیش از 24500 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: