کد خبر: 3762395
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
گروه هنر ــ نمایش میدانی «رسول» امشب و در آخرین اجرای خود میزبان شهروندان هنردوست تهرانی بود. در گردهمایی پاییزی تهرانی‌ها، تماشاگرانی از جنس مسئولان فرهنگی نیز به تماشای این نمایش مذهبی نشستند.

به گزارش ایکنا؛ نمایش میدانی «رسول» امشب 18 آبان ماه و پس از 12 شب اجرا در بوستان نوروز تهران با همراهی گرم شهروندان تهرانی به کار خود پایان داد. همچنین در آخرین شب اجرای این نمایش مذهبی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران، محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام، محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، پروانه مافی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی ــ هنری شهرداری تهران، سیدمحمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت و... به تماشای این نمایش نشستند.

بنابراین‌گزارش، پیش از اجرای «رسول» از دست‌اندرکاران این نمایش طی مراسمی و با حضور مسئولان حاضر در بوستان نوروز تقدیر به عمل آمد. در این مراسم حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از عوامل این نمایش مذهبی خواستار برنامه‌ریزی هرچه بیش از پیش جامعه هنری نسبت به تولید آثار فاخر فرهنگی - دینی برای مردم شد.

یادآوری می‌شود، نمایش «رسول» به زندگی مردی به نام رسول ترک در دوران پهلوی اشاره دارد. این کار نمایشی با نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سعید اسماعیلی در گروه نمایشی «فصل شیدایی» برنامه‌ریزی و اجراه شده است.
بیش از 12 بازیگر مطرح عرصه نمایش و 170 هنرور در این نمایش فعالیت کرده‌اند و این نمایش یکی از پرشمارترین نمایش‌ها در زمینه حضور بازیگران شناخته می‌شود.
حمیدرضا نعیمی، حبیب دهقان‌نسب و کاظم هژیرآزاد ایفاگر نقش‌های اصلی این نمایش هستند. مسعود رحیم‌پور، پژمان کاشفی، علی پاکزاد، رضا جهانی، سعید مردی، هاشم آذرهوا، بهزاد ابراهیمی، بهار کریم‌زاده و.... از دیگر بازیگران نمایش رسول هستند. 
همچنین، از «رسول» به عنوان بزرگترین نمایش میدانی کشور یاد شده است، این نمایش از 6 آبان ماه هر شب ساعت 19 تا 21 در فضای 12 هزار مترمربعی بوستان نوروز مجموعه عباس‌آباد به اجرا درآمد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: