کد خبر: 3762610
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
گروه جهاد و حماسه ــ فراخوان «پژوهش‌های قرآنی» ویژه خانواده معظم شهدا و ایثارگر به همت اداره‌کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شد.

فراخوان «پژوهش‌های قرآنی» ویژه خانواده شاهد و ایثارگر منتشر شدبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ فعالیت پژوهش‌های قرآنی از جمله برنامه‌هایی است که در اداره قرآن و معارف اسلامی بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور فراهم کردن زمینه‌ای برای آشنایی بیشتر جامعه هدف با مفاهیم تعالی بخش قرآن، برگزار می‌شود .

فراخوان «پژوهش‌های قرآنی» با هدف ارتقای سطح فرهنگ قرآنی و اعتلای اخلاق دینی، درصدد شناسایی و معرفی استعدادهای برجسته قرآن و معارف از بین جامعه ایثارگری است.
محورهای پژوهش‌های قرآنی
ایثار اجتماعی در آموزه‌های قرآن و معارف اسلامی

نقش ایثار اجتماعی در همگرایی افراد جامعه با توجه به آموزه‌های قرآن و معارف اسلامی

بررسی ارتباط ایثار اجتماعی و اقتصاد مقاومتی در آموزه‌های قرآن و معارف اسلامی

بررسی ارتباط ایثار اجتماعی و شاخصه‌های سبک زندگی ایثارگرانه در آموزه‌های قرآن و معارف اسلامی

راهکارهای آموزش نسل جوان در توسعه فرهنگ ایثار اجتماعی با توجه به آموزه‌های قرآن و معارف اسلامی

جوایز این جشنواره به این ترتیب است؛ نفر اول مبلغ 40 میلیون ریال، نفر دوم مبلغ30 میلیون ریال، نفر سوم مبلغ 20 میلیون ریال و همچنین مبلغ 10 میلیون ریال برای هر کدام از افراد شرکت‌کننده که شایسته تقدیر هستند، اهدا می‌شود.

مهلت ارسال مقاله تا 15 دی‌ماه تعیین شده و نتایج آن 30 بهمن ماه سال جاری اعلام می‌شود.

دستورالعمل نگارش مقاله:

*متن مقاله ارسالی به زبان فارسی باشد.

* مقاله ارسالی، تحقیقی و بر اساس معیارهای علمی باشد.

* فایل متن مقاله با پسوند doc یاdocx و با ویرایش 2010 word باشد.

*حجم مقاله از 20 صفحه و تعداد کلمات مقاله از 8000 واژه بیشتر نباشد.

*مقاله با فاصله میان سطور و با تورفتگی نیم سانتی‌متر در سطر اول پاراگراف، تایپ شود.

* متن مقاله با فونت b nazaninو اندازه 13 ارائه شود.

* متن عربی آیات در بین علامت گیومه قرار گیرد و آدرس آیه در داخل پرانتز به صورت (نام سوره/ شماره آیه)، درج شود مثال: «ادع الی سبیل ربک بالحکمه و الموعظه الحسنه» (نحل/125)

*اگر از ترجمه خاصی از قرآن یا منابع روایی، در مقاله استفاده می‌شود، باید مشخصات مترجم و کتابشناسی ترجمه در بخش منابع قید شود.

لازم است مقاله، شامل بخش‌های زیر باشد:

عنوان مقاله: ناظر به موضوع تحقیق، به صورت کوتاه و رسا درج شود.

مشخصات نویسنده: مشخصات نویسنده باید به این صورت ذکر گردد: نام و نام خانوادگی نویسنده/ نویسندگان به همراه ایمیل و شماره تلفن تماس.

چکیده: از 100 تا 150 کلمه به زبان فارسی بیانگر محتوای نوشتار، بیان مسئله، اهداف، ماهیّت پژوهش و نتایج تحقیق).

کلید واژه‌ها: حداکثر 6 واژه از میان واژگانی که نقش نمایه و فهرست را ایفا می‌کنند و کار جستجوی الکترونیکی را آسان می‌سازند.

مقدمه: بیان هدف پژوهشگر از انجام پژوهش، هدف از انتشار آن، اشاره به سوابق پژوهش و ارتباط آنها با موضوع نوشتار.

بدنه اصلی مقاله:

*بدنه مقاله که متن اصلی است، مشتمل بر فصول مختلف است .هر فصل درون خود زیر فصل‌های دیگری دارد . زیر فصل‌ها هر کدام مشتمل بر چندین پاراگراف است، به گونه‌ای که هر پاراگراف حاوی یک موضوع مشخص می‌باشد.

*هر دسته از موضوعات مرتبط در ذیل یک عنوان در زیر فصلی خاص قرار گیرند.

*هر دسته از عناوین‌، ذیل عنوان کلی‌تر به عنوان فصل قرار گیرند و تقدم و تأخر مطالب در آن رعایت شده باشد.

*نقل قول مستقیم: در مواردی که مطلبی عیناٌ از منبعی نقل می‌شود، ابتدا و انتهای مطلب گیومه قرار داده شود. نقل به مضمون از کتابی نیازی به درج گیومه ندارد.

ارجاع درون متن: هر مطلب نقل شده باید به منبعی ارجاع داده شود. به جای ذکر مراجع در پاورقی یا در انتهای مقاله، بعد از هر نقل قول مستقیم یا غیر مستقیم، مرجع مورد نظر بدین صورت ذکر شود: (نام خانوادگی مؤلف، سال انتشار، شماره جلد و صفحه) مثال: (طباطبایی، 1380، ج1، ص200) و اگر به چند صفحه از یک منبع استناد می‌شود شماره صفحات از سمت راست به چپ و با گذاشتن علامت (صص) تنظیم شود؛ مثلاٌ: (طباطبایی، 1380، ج 1). در صورتی که نام خانوادگی مؤلف، مشترک است باید اسم وی هم مورد اشاره قرار گیرد.

اگر از یک نویسنده در یک سال، دو اثر یا بیشتر منتشر شده و در مقاله مورد استفاده قرار گرفته است، با آوردن حروف الفبا بعد از سال انتشار میان دو اثر تفکیک صورت می‌گیرد. اگر از یک نویسنده بیش از یک اثر استفاده شده است، ذکر منبع بدین شکل صورت می‌گیرد: (نام خانوادگی، سال انتشار اثر اول، شماره جلد و سال انتشار اثر دوم، شماره جلد و صفحه). همچنین اگر مؤلفان یک اثر بیش از سه نفر باشند، فقط نام خانوادگی یک نفر آورده می‌شود و با ذکر واژه «دیگران» به سایر مؤلفان اشاره شود.

*نتیجه: بین 100 تا 200 کلمه، حاوی جمع‌بندی و خلاصه‌گیری، از مهم‌ترین مسائلی که نویسنده آنها را در مقاله‌اش به طور مستند شرح و بسط داده است.

فهرست منابع: کتب و مقالاتی که نویسنده در مقاله‌اش به آنها استناد نموده و یا از آنها نقل قول کرده است. فهرست منابع در پایان مقاله و در صفحه جداگانه بر اساس حروف الفبا (نام خانوادگی مؤلف) با دستورالعمل زیر تنظیم شود:

کتاب: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، عنوان کتاب، نام مترجم، محل نشر، ناشر (شایان ذکر است نام کتاب با فونت Italic و Bold تایپ شود).

مقاله: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام مجله، شماره مجله، عنوان مقاله داخل گیومه و نام مجله با فونت Italic و Bold تایپ گردد.

پایان‌نامه: نام خانوادگی، نام (سال دفاع)، «عنوان پایان‌نامه»، پایان‌نامه کارشناسی ارشد/ دکتری، رشته، دانشکده، عنوان پایان‌نامه داخل گیومه و نام مجله با Italic وBold تایپ شود.

نکته پایانی: درصورت عدم تعیین برخی مشخصات، از الفاظ «بی‌جا» برای (بدون محل نشر)، «بی‌نا» برای (بدون ناشر)، «بی‌تا» برای (بدون تاریخ) استفاده شود.

همچنین،علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره قرآنی می‌توانند آثار خود را از طریق صفحه ویژه پایگاه فرهنگی نوید شاهد navideshahed.com/fa/forms/58 و یا به آدرس تهران، خیابان طالقانی، خیابان ملک الشعرای بهار شمالی، پلاک 5، ساختمان شهید سلیمانی، طبقه دوم، اداره‌کل امور هنری، دبیرخانه جشنواره «پژوهش‌های قرآنی» ارسال کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: