کد خبر: 3762622
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
گروه بین‌الملل ــ مدیر انجمن فرهنگی «رایات» تونس در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در این کشور گفت: این انجمن در امور فرهنگی همچون تولید تئاتر برای کودکان پیرو اهل بیت(ع) فعالیت دارد.

تولید تئاتر برای کودکان پیرو اهل بیت(ع) در انجمن «رایات» تونسبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ محمد اسدی‌موحد، وابسته فرهنگی ایران در تونس با سهیل قیداره، مدیر انجمن فرهنگی «رایات» این كشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

قیداره در این دیدار ضمن معرفی انجمن فرهنگی رایات گفت: این انجمن در امور فرهنگی از جمله تولید و نمایش تئاتر برای کودکان به ویژه کودکان پیرو اهل بیت(ع) در مراکز فرهنگی تونس فعالیت دارد.

وی آمادگی این انجمن را در صورت تمایل مراکز فرهنگی و هنری ایران برای همکاری در زمینه هنری و فرهنگی اعلام کرد و افزود: این همکاری می‌تواند برای اجرای فعالیت مشترک در حوزه کودکان به ویژه برای جوانان و نوجوانان پیرو اهل بیت(ع) صورت گیرد.

قیداره که مدیر دوبلاژ تلویزیون خصوصی «النسمه» تونس نیز هست، در بخش دیگری از سخنانش اظهار كرد: آمادگی داریم که به ایران سفر کرده و نسبت به عقد قرارداد برای خرید فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی اقدام كنیم. در این راستا، آثار هنری خریداری شده، به لهجه تونسی ترجمه می‌شود و در تلویزیون «النسمه» که یکی از بزرگ‌ترین تلویزیون‌های خصوصی و سومین تلویزیون تونس است، نمایش داده خواهد شد.

اسدی‌موحد، وابسته فرهنگی كشورمان نیز با استقبال از این پیشنهاد گفت: با توجه به ترویج فیلم‌ها و سریال‌های غیر اخلاقی از سوی کشورهای اروپایی و غربی، خانواده‌های مسلمان از محصولات سینمایی ایران استقبال می‌کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: