کد خبر: 3762647
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
گروه اجتماعی ـ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: طی ۶ ماهه نخست سال جاری میزان مشارکت‌های مردم در طرح‌های مختلف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷۲ درصد رشد داشته است.

رشد 72 درصدی مشارکت‌های مردمی در استان قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین شب گذشته، 18 آبان‌ماه با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهر الوند با مردم این شهر دیدار و گزارشی از عملکرد کمیته امداد استان قزوین ارائه کرد.
مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از مشارکت مردم الوند در کمک به نیازمندان اظهار کرد: استان قزوین در حوزه مشارکت برای کمک به نیازمندان از برجستگی خاصی برخوردار است.
وی ادامه داد: علیرغم مشکلات و تنگناهای مختلف طی 6 ماهه نخست سال جاری میزان مشارکت‌های مردم در طرح‌های مختلف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 72 درصد رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: مردم استان قزوین در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 29 میلیارد و 944 میلیون تومان کمک در قالب طرح‌های مختلف اهداء کرده‌اند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته بیش از 17 میلیارد و 348 میلیون تومان بوده است.
وی به تشریح وضعیت نیازمندان پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر 35 هزار و 637 نفر در قالب 22 هزار و 285 خانوار به‌صورت تک یا چند خدمتی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.
مؤمنی توضیح داد: بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که این مددجویان با مشکلات متعددی درگیر هستند که مسکن، اشتغال و درمان سه مشکل اساسی این خانواده است ازاین‌رو با رویکرد فرهنگی برای رفع مشکلات مددجویان به‌خصوص این سه مانع خدمت‌رسانی را پیگیری می‌کنیم.
وی تأکید کرد: رفع مشکل اشتغال به استقلال معیشتی مددجویان منجر شده و تأمین مسکن نیز موجب می‌شود تا این خانوارها بخش قابل‌توجهی از درآمد خویش را برای اجاره بهاء هزینه نکنند همچنین کمک برای درمان بیماران نیازمند نیز موجب می‌شود تا این خانوارها با شرایط بهتری به مداوای خویش بپردازند و بر درد بیماری درد دیگری افزوده نشود.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ابراز کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) رویکرد توانمندسازی مددجویان را پیگیری می‌کند که در این حوزه اشتغال‌زایی از طریق پرداخت تسهیلات و ارائه بسته تشویقی برای کارفرمایانی که مددجویان را به‌کارگیری می‌کنند از رویکردهای جدی برای توانمندسازی مددجویان است.
وی ادامه داد: ارائه تسهیلات خرید مسکن و تعمیر و بهسازی مسکن مددجویان نیازمند از شاخص‌های عملکردی برای رفع مشکل نیازمندان است که در این بخش هم ایتام و زنان سرپرست خانوار در اولویت هستند.
مؤمنی گفت: انعقاد قرارداد با پزشکان و مراکز درمانی برای بهره‌مندی مددجویان از خدمات درمانی و پرداخت هزینه‌های درمانی به‌طور مستقیم از اقداماتی است که برای رفع مشکلات حوزه درمانی مددجویان پیگیری می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآور شد: برای این خدمات و سایر خدمات کمیته امداد امام (ره) طرح‌هایی تعریف‌شده تا کمک‌های مردمی بر اساس نیت آن‌ها جمع‌آوری و هزینه شود ازاین‌رو اقشار مختلف مردم می‌توانند با مشارکت خود زمینه ارتقای زندگی نیازمندان را فراهم کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: