کد خبر: 3762649
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مؤلف و استاد دوره‌های تربیت مربی قرآن کریم با اشاره به اهمیت گسترش روش‌های حفظ موضوعی از اهمیت این روش در تربیت حفاظ توانمند خبر داد.

اهمیت گسترش روش‌های حفظ موضوعی و تربیت حفاظ توانمند

حجت‌الاسلام سیدمهدی هاشمی، مؤلف و استاد دوره‌های تربیت مربی قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، برگزاری اولین کارگاه استانی طرح تربیت مربی حفظ موضوعی در استان کرمانشاه را مهم توصیف کرد و گفت: در اهمیت و ضرورت برگزاری این دوره تردیدی نیست.
وی افزود: برگزاری این دوره‌ها زمینه‌ساز برای تربیت حفاظ توانمند است چرا که هرچند مربی توانمندتر باشد حافظ توانمندتر خواهد شد.
هاشمی با بیان فوائد برگزاری دوره‌های تخصصی استانی، تصریح کرد: دوره‌های استانی فوائدی دارد که شرکت‌کنندگان اگر نتوانند در دوره‌های متمرکز قم و یا تهران شرکت کنند می‌توانند در دوره‌های استانی خود با همان کیفیت شرکت کنند.
مؤلف و استاد دوره‌های تربیت مربی قرآن کریم اظهار کرد: این دوره، اولین دوره استانی حفظ موضوعی و استان کرمانشاه پیشگام در برگزاری آن است.
وی به آثار و برکات برگزاری دوره‌ها اشاره و عنوان کرد: برگزاری آن باعث سبک زندگی دینی خواهد شد و فوائد بسیاری دارد و باید این سبک را در کشور با توجه به سلایق زیاد در حیطه حفظ رواج دهیم.
هاشمی افزود: این روش کاربرد بسیاری از نوجوانی تا جوانی دارد و طرح تربیت مربی حفظ موضوعی در طرح تربیت حافظان کاربرد دارد.
مؤلف و استاد دوره‌های تربیت مربی قرآن کریم با بیان اهمیت اهداف این دوره، گفت: در دوره‌ای که در کرمانشاه شاهد برگزار آن هستیم بیشترین شرکت‌کنندگان حافظ ترتیبی هستند و کتاب منبع معرفی شده به آن‌ها با عنوان «با قرآن خوشبخت شویم» است و استقبال بسیاری از آن شده چراکه آثار بسیاری در زندگی دارد.
وی اظهار کرد: اگر این شیوه را گسترش دهیم مخاطبان بسیاری در حیطه حفظ خواهیم داشت.
هاشمی در پایان با اشاره به اینکه در برگزاری این دوره تجربه زیادی نداریم، افزود: این اولین دوره‌ است و حجم مطالب ارائه شده بسیار بالا است و مربیانی که شرکت می‌کنند مطمئناً مهارت زیادی ندارند اما نکته قابل توجه آن است که این دوره مفید واقع شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: