کد خبر: 3762654
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
گروه فناوری اطلاعات ــ در برابر فیلترینگی که دولت‌های کشورهای مختلف بر روی شبکه اینترنت خود قرار می‌دهند، برخی کلاه‌برداران و جاسوس‌ها در اقصی نقاط دنیا، vpn و فیلتر شکن‌هایی را گسترش می‌دهند که از طریق آن راهی به رایانه افراد باز کنند؛ این خدمات اگرچه به ظاهر رایگان می‌رسد اما عواقب بسیاری می‌تواند داشته باشد.

به گزارش ایکنا؛ معمولا همه کشورها براساس قوانین سیاسی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی خود، تعدادی از وب‌گاه‌ها و یا مفاهیم را در اینترنت فیلتر می‌کنند؛ از آنجایی که کلاه‌برداران و فرصت‌طلبان همواره در پی فرصتی برای بهره‌برداری از هر موقعیتی هستند، سعی می‌کنند با فراهم کردن محصولاتی که ممکن است مردم به آن نیاز داشته باشند، به آن‌ها نزدیک شده و در ضمن ارائه یک خدمت راهی را برای ورود به رایانه شخصی آن‌ها باز می‌کنند.

بر همین اساس در برابر فیلترینگی که دولت‌های کشورهای مختلف بر روی شبکه اینترنت خود قرار می‌دهند، برخی کلاه‌برداران و حتی جاسوس‌ها در اقصی نقاط دنیا، vpn و فیلتر شکن‌هایی را گسترش می‌دهند که از طریق آن راهی به رایانه افراد باز کنند. این خدمات اگرچه به ظاهر رایگان می‌رسد اما عواقبی دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر است.

- دسترسی کامل به اطلاعات و فایل‌ها
- احتمال سرقت اطلاعات حساس
- امکان آلوده کردن سیستم
- امکان جمع‌آوری اطلاعات بانکی و اکانت‌ها
- دسترسی کامل به داده‌هایی که در شبکه مبادله می‌شود
- قابلیت رصد لحظه به لحظه موقعیت مکانی
 
جالب است بدانید شما با نصب vpn با اتصال به یک سرور خارجی، یک IP خارجی را به رایانه کاربری داخلی خود اختصاص می‌دهید و از این طریق همه اطلاعات و داده‌های رایانه کاربر به سرور خارجی اتصال پیدا می‌کند و از آن وارد اینترنت می‌شود و سپس از فیلترینگ داخلی کشور عبور می‌کند.
 
بر همین اساس کلاه‌برداران و جاسوس‌ها بسترهای VPN را در پروتکل‌هایی به صورت رمزنگاری از پشت فیلترینگ عبور داده و این VPNها را به صورت رایگان و یا با نازلترین قیمت در اختیار کاربران قرار می‌دهند در این جریان به کاربران ایرانی توصیه می‌شود که مطلقا از VPN نا امن استفاده نکنند چرا که وقتی از این برنامه‌ها استفاده می‌شود، اطلاعات کاربر رمزنگاری ‌شده و بر روی سرور ارائه دهنده VPN قرار می‌گیرد و صاحب سرور به راحتی می‌تواند از تمام اطلاعات کاربر استفاده ‌کند.‌
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: