کد خبر: 3762659
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
اطلاعیه وزارت ارشاد:
گروه ادب ــ وزارت ارشاد با صدور اطلاعیه‌ای در راستای ساماندهی ارائه خدمات و صدور مجوزها، اعتبار مجوزهای قبلی صادره از سوی این وزارتخانه را حداکثر تا پایان سال جاری اعلام کرد.

اطلاعیه مهم وزارت ارشاد درباره ساماندهی صدور مجوزهابه گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس این اطلاعیه که از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع، دفتر نوسازی و تحول اداری منتشر شده، مجوزهای قبلی صادره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا تاریخ مندرج در آن‌ها و حداکثر تا پایان سال جاری دارای اعتبار است؛ اما دارندگان آنها می‌توانند پس از استقرار «پنجره واحد مجوزها و خدمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» مجوزهای جدید را دریافت کنند.
همچنین در این اطلاعیه هدف از این اقدام رعایت حقوق شهروندی و توجه به شأن والای فعالان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه؛ از طریق حذف روش‌های غیرضرور و اصلاح فرایندهای اداری به استناد سیاست‌های کلی نظام اداری کشور و برنامه‌های اعلامی دولت دوازدهم در حوزه فرهنگ و هنر اعلام شده است.
صدور ٣٦ فقره مجوز از سوی وزارت ارشاد
همچنین بر اساس این اطلاعیه، از اول دی‌ماه سال جاری؛ مبنای صدور مجوز در زمینه‌های موضوع قانون «اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و سایر قوانین و مقررات موضوعه ذی‌ربط، تنها «٣٦ فقره مجوز» به شرح این جدول خواهد بود که در میز خدمت الکترونیکی این وزارتخانه به نشانی sso.farhang.gov.ir قابل ملاحظه و دسترس است.
بدیهی است که الزام شهروندان به دریافت مجوزی از این وزارتخانه (غیر از موارد مندرج در جدول) و یا جایگزینی فرایندهای جدید به جای چرخه‌های حذف شده، از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی دولتی یا غیردولتی، هیچ گونه محمل قانونی نخواهد داشت.
عدم تشکیل پرونده دستی و غیرالکترونیک
بر این اساس، از اول بهمن‌ماه سال جاری، تشکیل پرونده دستی(غیر الکترونیکی) در همه واحدهای تابعه و وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجام نمی‌شود و متقاضیانی که پرونده‌های آن‌ها قبلاً در تهران یا شهرستان‌ها به صورت دستی تشکیل شده است، ضمن برخورداری از اولویت رسیدگی، به نحو مقتضی، راهنمایی خواهند شد.
سامانه‌های متعدد صدور مجوز و سایر خدمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به صورت یکپارچه و صرفاً با یک بار ثبت‌نام و ارائه مدارک اولیه، امکان بهره‌گیری از همه خدمات و همچنین رهگیری گردش کار و فرایند را فراهم خواهند کرد.
دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها منتشر می‌شود
در بخش دیگری از این اطلاعیه تأکید شده است، از تاریخ اول اسفندماه سال جاری، دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های مربوط به هریک از این مجوزها، منتشر خواهد شد.
با انتشار نمونه پروانه‌های جدید، تمامی پروانه‌ها یا مجوزهای ٣٦ گانه‌ای که از آن تاریخ توسط این وزارتخانه صادر می‌شوند، دارای کد QR هستند که اصالت و درستی آن قابل ردگیری به صورت برخط است. عناوین و فهرست کامل خدمات و مجوزهای دو سازمان «حج و زیارت» و «اوقاف و امور خیریه» و نیز دستورالعمل‌های مربوط به هریک، منتشر خواهد شد.
فهرست سایر خدمات مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل تسهیلات، موافقت‌نامه‌ها، گواهی‌نامه‌ها، تأییدیه‌ها و ... نیز پس از بازنگری و نهایی‌سازی، منتشر خواهد شد.
صدور مجوز خارج از مندرجات اطلاعیه تخلف است
در این اطلاعیه همچنین تأکید شده است، کارکنانی که بعد از تاریخ‌های مقرر، هرگونه مجوز، خارج از موارد مندرج در جدول یادشده را صادر کنند و یا برای فعالیت‌های مختلف، مطالبه مجوزی خارج از مندرجات آن و یا مدرکی افزون بر آنچه اعلام شده است را داشته باشند، متخلف محسوب می‌شوند. از عموم مراجعان تقاضا دارد موارد تخلف را به سامانه دفتر مدیریت عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی الکترونیکی bazrasi.farhang.gov.ir و حسب مورد به واحدهای بازرسی سازمان‌های تابعه، منعکس کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: