کد خبر: 3762666
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
گروه سیاست و اقتصاد ـ آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رئیس شورای عالی صلح افغانستان و هیئت همراه، اظهار کرد: اسلام دین صلح است و نباید در کشورهای اسلامی شاهد این همه ناآرامی و جنایت باشیم و باید از خونریزی‌ها در جهان اسلام جلوگیری شود.

اسلام دین صلح است/ جلوگیری از خونریزی‌ها در جهان اسلامبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله العظمی مکارم امروز، 19 آبان‌ماه در دیدار رئیس شورای عالی صلح افغانستان و هیئت همراه، با  با تأکید بر تشکیل گروه و اتاق فکری برای بررسی و آسیب‌شناسی ریشه‌های اختلاف و خون‌ریزی‌ها در کشور افغانستان و کوتاه کردن دست اجانب از این کشور، تصریح کردند: باید بررسی شود که چرا در کشور افغانستان صلح برقرار نمی شود و متاسفانه هر روز شاهد برادرکشی و خونریزی در این کشور اسلامی هستیم.
ایشان با تأکید بر اهمیت صلح و مقابله با خونریزی در کشورهای اسلامی و به‌ویژه افغانستان این موضوع را مورد تصریح آموزه‌های دینی و قرآن کریم دانستند و گفتند: ما مسلمان هستیم و باید پایبند به آیات صریح قرآن باشیم که درباره برادرکشی و اختلاف هشدار جدی می‌دهد.
ایشان ادامه دادند: اسلام دین صلح و برادری است؛ بنابراین همه باید تلاش کنند تا جلوی خونریزی در ممالک اسلامی گرفته شود.
حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی محروم ماندن بخشی از جوانان کشور افغانستان از تحصیل به دلیل محرومیت مالی را موضوعی تأثر برانگیز خواند و تاکید کرد: سرمایه هر جامعه و کشوری جوانان هستند و اگر به این قشر بها داده نشود و از استعداد و نبوغ آنان استفاده نشود، خود را از ظرفیت مهمی محروم کرده‌ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل بانک خون امام حسین(ع) در افغانستان در ایام محرم و عاشورا آن را ابتکار جالبی خواند و بر لزوم اجرای این طرح در کشورهای مختلف اسلامی تأکید و تصریح کرد: این مسئله هم جلوی انحرافات در عزاداری‌ها را می‌گیرد و هم سبب می‌شود به وسیله همین خون‌ها عده‌ای از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.
ایشان در پایان ضمن بیان توصیه هایی خطاب به شورای عالی صلح افغانستان برای این هیات در رسیدن به اهداف شان آرزوی توفیق کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: