کد خبر: 3762691
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
گروه فعالیت‌های قرآنی- دبیر نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» از ثبت‌نام ٣٥٠ نفر در بخش مسابقه این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره با برگزاری محافل انسی با قرآن از امروز، 19 آبان ماه به مدت چهار روز در سطح استان آغاز شد.

شرکت 350 نفر در جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، کامل گلباغی، دبیر نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» امروز، 19 آبان ماه در آیین محفل انسی با قرآن در سنندج اظهار کرد: جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» به همت شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و مشارکت دستگاه‌های عضو این شورا از امروز به مدت چهار روز در سطح استان آغاز شد.
وی به برپایی محافل انسی با قرآن اشاره کرد و افزود: برگزاری هفت محفل انسی با قرآن در بخش جنبی این جشنواره پیش‌بینی شده است که در سطح شهرستان های سنندج، بانه، مریوان، سروآباد، قروه، بیجار و کامیاران برگزار می‌شود.
مسئول واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد: استاد حمیدرضا احمدی وفا از قاریان بین‌المللی کشور (اعزامی از موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی) و فواد مولودی از قاریان استان در این محافل به قرآئت آیات کلام الله مجید می پردازند.
وی از ثبت‌نام ٣٥٠ نفر در بخش مسابقه این جشنواره خبر داد و اعلام کرد: این مسابقات شامل حفظ شفاهی قرآن در رشته‌های حفظ در سه مقطع یک جزء، ١٠ جزء و جزء کل قرآن ویژه برادران، حفظ کتبی سوره های مبارکه یاسین و واقعه ویژه برادران و خواهران بدون محدودیت سنی است.
گلباغی بیان کرد: قرائت ترتیل ویژه و برادران و خواهران بدون محدودیت سنی و مسابقه ابتهال خانه فردی ویژه برادران از دیگر بخش های مسابقه ای این جشنواره قرآنی است.
وی با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات افزود: متقاضیان و برگزیدگان شهرستانی همزمان با روز دوشنبه ٢١ آبان در مرحله نهایی در سنندج به رقابت خواهند پرداخت.
مسئول واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: آیین پایانی جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» روز سه شنبه ۲۲ آبان با معرفی و تجلیل از نفرات برتر و پیشکسوتان قرآنی و با اجرای برنامه‌های مختلف در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره یادآور شد: جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» در راستای ترویج و توسعه فرهنگ تدبر در آیات وحدت‌آفرین قرآن کریم در جامعه اسلامی و به منظور گرامیداشت یادوخاطره شهید والامقام نواب صفوی، منادی وحدت مسلمانان جهان پیش بینی شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: