کد خبر: 3762693
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
گروه اجتماعی- رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از تحصیل یک هزار و 345 دانش‌آموز در مدارس با نیازهای ویژه استان در سال تحصیلی 98-97 خبر داد.

تحصیل هزار و 345 دانش‌آموزدر مدارس با نیازهای ویژه استان

به گزارش ایکنا از کردستان، خلیل رنجبر، رییس آموزش و پرورش استثنایی استان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: 33 مدرسه پیش دبستانی و ابتدایی، 14 مدرسه آمادگی، 14مرکز متوسطه پیش حرفه ای و 10 مرکز متوسطه حرفه ای مستقل و ضمیمه در 15 شهرستان، ناحیه و منطقه به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سطح استان خدمات حمایتی، پرورشی و آموزشی ارائه می دهند.
وی افزود : 568 نفرکادر آموزشی متخصص در مدارس و مراکز با نیازهای ویژه استان در جهت ارتقای موفقیت تحصیلی و رشد مهارت های اجتماعی دانش آموزان دارای نیازهای ویژه با بهره گیری از شیوه ها و راهبردهای نوین آموزشی در مسیر فراهم نمودن نیازهای ویژه آموزشی این دانش آموزان و ارائه خدمات آموزشی، توانبخشی و حمایتی به آنان گام بردارند.
رنجبر با بیان اینکه تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه سخت، پیچیده و تخصصی است؛ عنوان کرد: با عادی سازی و همزیستی در کنار هم سالان، فرهنگ سازی و تغییر نگرش، آموزش خانواده و آگاه سازی جامعه می توان زمینه بهره وری و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های افراد با نیازهای ویژه را در جامعه فراهم کرد.
وی افزود: درمیان گروه های هفت گانه دانش آموزان با نیازهای ویژه دانش آموزان کم توان با 950 نفر، بیشترین جمعیت ودانش آموزان رفتاری هیجانی کم ترین جمعیت دانش آموزی آموزش و پرورش استثنایی در استان را شامل می شوند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان ادامه داد: در طول سال تحصیلی جاری همچنین 19 مرکز دولتی و 5 مرکز غیر دولتی اختلالات یادگیری با بهره مندی از پرسنل مجرب و متخصص روزانه به بیش از 360 دانش آموز دوره ابتدایی دارای اختلالات یادگیری در یک یا دو درس که اغلب خواندن، نوشتن یا ریاضی می باشد خدمات آموزشی و توانبخشی ارائه کرده وآنان را به سمت سلامت و ارتقای تحصیلی هدایت می نمایند.
رنجبر یادآور شد: در طول سال تحصیلی گذشته 6700 دانش‌آموز دیر آموز ،1885 دانش‌آموز دارای اختلالات یادگیری در پایه‌های اول تا ششم دوره ابتدایی مدارس عادی استان و1154 دانش آموز بصورت تلفیقی فراگیر در مقاطع مختلف تحصیلی مدارس عادی از خدمات آموزشی، پرورشی و حمایتی آموزش و پرورش استثنایی استان بهره مند شدند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: