کد خبر: 3763928
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
پیام وزیر ارشاد در افتتاحیه هفته کتاب؛
گروه ادب ــ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت افتتاح هفته کتاب گفت: جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، که گذر 40 سال از یک واقعه و دوامش خود نشانی است از بلوغ و تکامل آن، و کتاب، حافظه و گنجینه مکتوب تاریخ، تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی است.

کتاب گنجینه تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی استبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب؛ نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب در مراسم نواخته شدن زنگ دانایی در مدرسه طالبیان مقدم کاشان، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت افتتاح هفته کتاب را قرائت کرد.
در متن این پیام آمده است:
«به نام آفریدگار قلم
معجزه آخرین پیامبر؛ رسول اعظم(ص)، کتابی است جاودانه و همیشگی که برای تمامی بشریت نارل گشته و نخست کلام آن، امر به خواندن است و اینک مفتخریم که در ایام ولادت پیامبر مهربانی، آیین «بیست‌ و‌ششمین دوره هفته کتاب» را آغاز کنیم.
تقارن این دو مناسبت را گرامی‌ می‌داریم و برای ارج نهادن به منزلت کتاب و کتابخوانی و بالندگی علم، فرهنگ و تمدن پرافتخارمان برگی دیگر از کارنامه درخشان هفته کتاب را ورق بزنیم.
هفته کتاب سنتی پسندیده است که با نوآوری اهالی فرهنگ و از همه مهم‌تر کتابدوستی ایرانیان، قوام گرفته و ربع‌قرن از حیات پربرکت آن می‌گذرد. این دوره از هفته کتاب نیز همزمان با مناسبتی تکرارناشدنی است. جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، که گذر 40 سال از یک واقعه و دوامش خود نشانی است از بلوغ و تکامل آن و کتاب، حافظه و گنجینه مکتوب تاریخ، تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آن است که آئین هفته کتاب را بامحتواتر، شاداب‌تر و مؤثرتر از گذشته برپا کند. حضور بیش از 60 سازمان، نهاد و صنف و انجمن فعال در حوزه کتاب و قلم در عرصه کتاب، با برنامه‌های متنوع، نشان از پویایی این رخداد دارد.
از سوی دیگر بیست ‌و‌ ششمین دوره هفته کتاب را در هنگامه‌ای ورق می‌زنیم که سیاست‌های غیرانسانی آمریکا و تحریم‌های ناجوانمردانه، سختی‌هایی را برایم فراهم کرده است، اما ایرانیان آنچه را که بیش از همه در رنج‌ها ارج نهاده‌اند، دانایی و مطالعه بوده است چراکه انس و همنشینی با کتاب مرهم جان است. با پشتوانه فرهنگ و اندیشه و با دیپلماسی فرهنگی از مسیر کتاب می‌توان با ملت‌ها گفت‌وگو کرد.»
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: