کد خبر: 3766103
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
گروه فرهنگی ـ مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه در حال حاضر کتابداران نقش‌آفرین‌ترین نیروی فرهنگی جامعه هستند، گفت: کتابداران در کتابخانه‌ها فقط به صرف دادن کتاب به امانت و پس گرفتن آن مشغول نیستند بلکه جریان فرهنگی را رقم زده‌اند.

کتابداران، نقش آفرین‌ترین نیروی فرهنگی جامعه

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان صبح امروز، 30 آبان‌ماه در مراسم تجلیل از کتابداران نمونه استان که در مجتمع آفتاب ولایت برگزار شده بود، با تبریک هفته کتاب و کتابدار اظهار کرد: این مراسم برای تجلیل مقام کتابداران برگزار شده است. 
وی با بیان اینکه امروز کتابداران افتخار می کنند که به عنوان افسران دانایی در جامعه شناخته می شوند، ادامه داد: امروز کتابداران مفتخرند که در کاهش آسیب‌های جامعه موثر بوده و در تحکیم بنیان خانواده اقدامات خوبی انجام داده‌اند.
سبزیان با اشاره به اینکه کتابداران امروزی مفتخرند که در کاهش بزه کاری‌های اجتماعی موثر عمل کرده‌اند، اظهار کرد: کتابداران ما امروز به قطب فرهنگی جامعه تبدیل شده اند. همچنین کتابخانه‌ها را به فرهنگ سراهای اجتماعی تبدیل کرده‌اند. 
‌سبزیان با تأکید بر اینکه در حال حاضر کتابداران نقش آفرین‌ترین نیروی فرهنگی جامعه هستند، گفت: کتابداران در کتابخانه‌ها فقط به صرف دادن کتاب به امانت و پس گرفتن آن مشغول نیستند بلکه جریان فرهنگی را رقم زده‌اند.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به سخنان کتابداران اظهار کرد: همه کتابدران معتقدند که شغل کتابداری آرامش‌بخش‌ترین شغل است و همه آنان به داشتن چنین شغلی افتخار می‌کنند.
رشد چشمگیر نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی
وی با تأکید بر اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی استان نسبت به سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته‌اند، عنوان کرد: یکی از افتخارات ما در نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کسب رتبه برتر در جشنواره کتابخوانی رضوی است.
سبزیان با اشاره به اینکه با همت و تلاش همکاران کتابدار در هفته کتاب امسال بیش از هزار اتفاق خوب در استان برگزار شد، گفت: با همت همه همکاران اقدامات و فعالیت‌های خوبی از جمله نشست‌های کتابخوان و... در هفته کتاب امسال در استان برگزار شد تا شعار «حال خوش خواندن» محقق شود.
کتابداران؛ واسطه فیض میان کتاب و کتابخوان ‌
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه کتابداران واسطه فیض بین کتاب و کتابخوان هستند، ادامه داد: کتابدارن موجب اتصال بین کتاب و کتابخوان، نویسنده و خواننده و... هستند.
وی با بیان اینکه کتابداران حلقه واسط در چرخه مطالعه هستند، گفت: اتفاقات خوبی در طی 8 ماهی که بنده مدیریت را بر عهده دارم در حوزه کتاب و کتابداری افتاده است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
سبزیان با اشاره به اینکه در متراژ، منابع، عضویت، امانت و... رشدی حدودا 3 تا 5 درصدی داشته ایم، افزود: این آمار امیدوار کننده است و باید به این شتاب و رشد ادامه داد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: