کد خبر: 3766890
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
گروه بین‎‎الملل ــ مراسم اختتامیه مسابقات قرآن هند شب گذشته به کار خود پایان داد و رتبه‎های اول تا سوم دو رشته حفظ و قرائت معرفی شدند.

به گزارش ایکنا؛ مراسم اختتامیه مسابقات قرآن هند، شب گذشته 3 آذر(24 نوامبر) با معرفی برگزیدگان در دو رشته حفظ و قرائت به کار خود پایان داد.

اکرم رحمان از شهر سلطان‌پور، عمر فاروق از شهر شولاپور، محمد سعید از شهر لکهنو، نفرات اول تا سوم رشته حفظ کل قرآن شدند. همچنین در بخش قرائت، جابر احمد از شهر مهاراشترا، محمد افضل از حیدرآباد و عبدالرشید از بجنورد هند رتبه‎های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

نفرات نخست هر رشته برای حضور در مسابقات بین‎المللی حفظ و قرائت قرآن کریم ایران معرفی خواهند شد. این مسابقات هر سال توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در ایران برگزار می‌شود.

در این مراسم همچنین دو کتاب که یکی به وقایع دوران حیات رهبر معظم انقلاب اسلامی اختصاص و دیگری «انسان و عقل» نام داشت نیز رونمایی شد.

بنا بر این گزارش، علی چگنی، سفیر جمهوری اسلامی ایران و علی دهگاهی، رایزن فرهنگی ایران در هند، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا صالح، رئیس جامعة المصطفی العالمیة در دهلی‌نو، محمد رفیق قاسمی، دبیرکل جماعت اسلامی هند، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن تقوی، امام جمعه مسجد جامع شیعیان دهلی و داوران اعزامی از ایران، عباس محمدپور، قاری بین‌المللی و مهدی عباسی، حافظ کل قرآن و سه داور هندی، محمد نصیرالدین منشاوی از شهر حیدرآباد هند، محمد عمران، رئیس شعبه تجوید جامعه معراج العلوم بمبئی و عزادار عباس، استاد قرآن نجفی هاوس بمبئی در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: