کد خبر: 3767244
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
گروه جامعه ــ بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان بهمن‌ماه بیش از یک‌هزار فرصت شغلی را در استان لرستان ایجاد می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از معاونت توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، این بنیاد ایجاد اشتغال در شهر‌های دلفان، پل‌دختر، کوهدشت و رومشکان لرستان را به عنوان یکی از استان‌های محروم کشور در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور آسمان (آیین‌نامه‌ سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) و سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اقتصادی برکت) در دستور کار خود دارد.

بر این اساس، تا به امروز ۳۵۰ فرصت شغلی در زمینه‌ پرورش دام سبک در این شهرستان‌ها به مرحله‌ اجرایی رسیده و ۷۰۰ اشتغال دیگر نیز تا بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرآیند اشتغال‌زایی در استان لرستان از مردادماه امسال با حضور بنیاد برکت و تشکیل کمیته‌ توسعه‌ اشتغال در شهر‌های مختلف این استان به ریاست فرماندار و عضویت تمامی دستگاه‌های اجرایی مؤثر در این حوزه کلید خورده است.

با تصویب رشته‌های مستعد در زمینه‌ی کارآفرینی، با توجه به ظرفیت‌های منطقه و پس از آغاز شناسایی متقاضیان در مناطق محروم روستایی، نزدیک به ۲۵۰۰ نفر انتخاب و وارد فرآیند اهلیت‌سنجی توسط تسهیل‌گران بنیاد برکت شدند که از این تعداد، تا به امروز ۳۵۰ واجد شرایط به بانک عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.

میانگین تسهیلات درنظر گرفته شده برای هر متقاضی ۲۵۰ میلیون ریال به شکل وام قرض‌الحسنه و با تنفس پرداخت ۴ ماهه است. هم‌چنین فاز دوم این طرح، تا پایان بهمن ماه با ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی دیگر اجرایی خواهد شد.

یادآور می‌شود، اشتغال‌آفرینی بنیاد برکت در قالب طرح‌های اجتماع‌محور آسمان و سحاب، فرآیندی چندمرحله‌ای است که در آن، ایجاد کسب‌وکار‌های پایدار و ماندگار با مهارت‌آموزی و استانداردسازی به کمک تسهیل‌گران مدنظر قرار دارد.

اشتغال‌آفرینی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته از جمله رسالت‌ها و فعالیت‌های عمده‌‌ بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: