کد خبر: 3769806
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
فردا انجام می‌شود؛
گروه بین‌الملل -انجمن تاریخ بروکلین در نیویورک، ایالات متحده، تازه‌ترین طرح خود با عنوان «مسلمانان در بروکلین» را فردا (پنجشنبه) رونمایی می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از بروکلین پیپر؛ طرح ثبت خاطرات مسلمانان منطقه بروکلین (Brooklyn) با هدف نشان دادن تاثیرات مسلمانان بر این منطقه اجرا شده و ماندگاری خاطرات آنها را برای ثبت در تاریخ تضمین می‌کند.

«ظهیر علی» کارشناس تاریخ شفاهی انجمن تاریخ بروکلین، یک سال روی این طرح کار و روایت‌های افرادی از سنین 24 تا 74 سال را ضبط کرده است.

وی برای پیدا کردن موضوع مصاحبه‌های خود به تحقیق در جامعه اسلامی این منطقه و مطالعه مقالات روزنامه‌ها پرداخت تا مسلمانان برجسته این منطقه را شناسایی کند.

وی می‌گوید: مسلمانان در شکل‌گیری زندگی در نیویورک و محله بروکلین نقش مهمی داشته‌اند و همچنین از زندگی در این منطقه تاثیر پذیرفته‌اند. قدیمی‌ترین مسجد فعال در آمریکای شمالی به نام «مسجد خلیفه» در این منطقه توسط مالکوم ایکس ساخته شد و منطقه آتلانتیک اونیو (Atlantic Avenue) به مرکز کسب و کار اعرابی تبدیل شد که در آنجا رستوان، کتاب‌فروشی و فروشگاه تاسیس کردند.

ظاهر علی می‌افزاید: مصاحبه‌شوندگان درباره کودکی و تجربیات خود در مدرسه، کار و زندگی خانوادگی صحبت می‌کنند. آنچه که می‌بینید این است که تجربه مسلمانان در بروکلین مانند تجربیات بسیاری از مردم دیگر در این منطقه است. این یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آن مجموعه است؛ این امر فضایی را برای ارتباط مردم با وجود تفاوت‌ها بوجود می‌آورد.

قرار است این مصاحبه‌ها به صورت آنلاین نیز در دسترس علاقمندان قرار گیرد. بروکلین یکی از قدیمی‌ترین و پرجمعیت‌ترین مناطق شهر نیویورک است که بر اساس آخرین آمار 2 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: