کد خبر: 3770259
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
گروه سیاست و اقتصاد-امام جمعه ماکو گفت: نماز باید همواره در راس امورات قرار گیرد چرا که تنها راه استعانت از خداوند نماز است و چه شایسته است به صورت دسته‌جمعی باشد.

نماز؛ تنها راه استعانت از خداوند

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد هاشمی، امام جمعه ماکو، ظهر امروز، 16 آذر ماه، در بخشی از خطبه‌های نماز عبادی‌سیاسی جمعه این هفته ماکو، ضمن تسلیت سالروز شهادت ۳ دانشجوی بی‌گناه به دست دژخیمان پهلوی، یاد و خاطره شهدای دانشجو را گرامی داشت و گفت: دانشجویان باید روحیه استکبارستیزی را از آیات رحمانی قرآن استخراج کنند و در زندگی خود روانه سازند.
وی در ادامه در تشریح خصایص جنبشهای دانشجویی افزود: دانشجو، سد مستحکم دیکتاتوری و طرفدار عدالت است که این خصلتها بعد از ۱۶ آذر تقویت شدند.
خطیب نماز جمعه شهرستان ماکو با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور، رسالت جنبش‌های دانشجویی خطیر است، تصریح کرد: گفتمان انقلابی‌گری در جامعه باید فراگیر باشد تا سطح آگاهی و بصیرتی در جامعه تقویت شود.
وی یکی از ویژگی‌های دانشجوی انقلابی را تحلیل‌گری موشکافانه و موضع‌گیری نسبت به مسائل سیاسی در کشور یاد کرد و گفت: دانشجویان باید در جنبشهای نرم‌افزاری، میدان‌دار باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی با اشاره به اینکه دانشجویان با آگاهی کامل قدم بردارند، تصریح کرد: مبادا رفتار ناآگاهانه دانشجویان زمینه‌ساز خودباختگی در برابر استکبار شود و آرمانهای مقدس اسلام و امام را به افول بسپارند.
وی با تاکید براینکه احزاب سیاسی در صدد شستشوی ذهنی دانشجویان انقلابی هستند، تاکید کرد: مبادا هدف‌های اصیل زندگی برگرفته از اسلام ناب محمدی از یاد برود.
خطیب نماز جمعه ماکو با اشاره به اینکه خطر انحراف یکی از مهمترین خطرها برای یک دانشجو است، تاکید کرد: راهکار مقابله با آن افزایش بصیرت سیاسی و دینی و پیروی از عقاید دینی است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ماکو در تشریح جایگاه نماز در اسلام و اهمیت آن تصریح کرد: نماز، تبلور عبودیت بندگیِ بندگان الهی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی افزود: نماز باید همواره در راس امورات قرار گیرد چرا که تنها راه استعانت از خداوند نماز است و چه شایسته است به صورت دسته جمعی باشد.
وی با عنوان اینکه نماز یک واجب شرعی و فریضه ثابت است تاکید کرد: نماز در هر مکان و زمان واجب است لذا باید این اصل در مدارس، دانشگاه و ادارات نهادینه شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: