کد خبر: 3770262
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه موقت شهرکرد گفت: استکبار، دانشگاهی دین‌گریز و دین ستیز می‌خواهد اما اکنون دانشجویان جزء بهترین جوانان هستند و لطافت روحیه جوان، زیربار سلطه نمی‌رود که بایستی مسئولان آموزش عالی این روحیه را در دانشگاه حفظ کنند و حرکت ساختار شکنانه و دین‌گریزانه در دانشگاه وجود نداشته باشد.

استکبار، دانشگاهی دین‌گریز و دین ستیز می‌خواهد

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌‌الاسلام‌‌والمسلمین امیرقلی جعفری امام جمعه موقت شهرکرد، 16 آذرماه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرکرد، با اشاره به روز دانشجو و تبریک به مناسبت این روز، اظهار کرد: نخستین فریاد مرگ بر آمریکا در سال 32 از دانشگاه بیرون آمد و جوانان ایرانی آزادی طلب بوده و دارای الگویی همچون حضرت علی (ع) هستند.
امام جمعه موقت شهرکرد افزود: دانشگاه بعد از انقلاب زیر بار ظلم نرفته و باید همواره این گونه باشد نه آنچه استکبار می‌خواهد که 16 آذر سال 32 نشان داد بهترین نماز جماعت و برگزاری مراسم اعتکاف در قشر داشجو انجام می‌شود.
وی تاکید کرد : استکبار، دانشگاهی دین‌گریز و دین ستیز می‌خواهد اما اکنون دانشجویان جزء بهترین جوانان هستند و لطافت روحیه جوان، زیربار سلطه نمی‌رود که بایستی مسئولان آموزش عالی این روحیه را در دانشگاه حفظ کنند و حرکت ساختار شکنانه و دین‌گریزانه در دانشگاه وجود نداشته باشد.
حجت‌الاسلام جعفری خاطرنشان کرد : دانشگاه باید مشکلات جامعه، مشکلات فرهنگی و صنعت را حل کند زیرا که مدیران آینده این جامعه دانشجویان هستند و نباید دانشگاه مشکلی به مشکلات اضافه کند و مسئولان وزارتخانه نیز به این نکته توجه کنند.
وی در ادامه اظهار کرد: از سال‌های گذشته به درست یا غلط عنوان شده که چهارمحال و بختیاری آب دارد و باید پایه توسعه آن کشاورزی باشد اما اکنون نه کشاورزی دارد و نه صنعت.
وی با بیان اینکه استان و مردم آن تحت فشار بوده و مشکل آب شرب دارند، افزود: برخی روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شود و این امر به دلیل کمبود بارش و اجرای طرح‌های غیرکارشناسی و ظالمانه قبل از انقلاب بوده است که تمام سرشاخه‌های آب استان به کویر مرکزی انتقال داده و این وضعیت استان را به جایی رسانده است که چندین سال است در رأس هرم بیکاری کشور قرار دارد.
حجت‌الاسلام جعفری ادامه داد: اعلام کاهش آمار بیکاری متعلق به تابستان امسال بوده در حالی‌که استان فاقد کشاورزی و صنعت است و درنتیجه در بیکاری رتبه نخست را دارد که به مردم این سرزمین فشار وارد می‌کند.
وی گفت: در کنار این مسائل اجرای طرح‌ عجیب تونل گلاب مشاهده می‌شود تا آب زاینده‌رود که 61 یا 62 کیلومتر در استان جاری است، قبل از ورود آب به استان به استان دیگری منحرف شود.
حجت‌الاسلام جعفری افزود: ایجاد تونل گلاب مجوز نداشته و غیرقانونی، غیرکارشناسی و ظالمانه است و سازمان بارزسی و دیوان محاسبات غیرقانونی بودن آن را اعلام کردند ولی وزارت نیرو این گزینه را نپذیرفته است.
وی با اشاره به اینکه مردم استان 10 سال است که از وزیر نیرو و مسولان نظام سوال دارند که با این اقدام غیرقانونی چه برخوردی شده، تصریح کرد: با این اقدام دو استان در مقابل هم قرار می‌گیرند و اگر این رویه ادامه یابد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.
خطیب نماز جمعه شهرکرد اظهار کرد: چرا با اینکه سازمان بارزسی اعلام کرده ایجاد تونل گلاب کار غیرقانونی است، متخلف پای میز محاکمه کشیده نمی‌شود.
حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه چرا شورای عالی آب اعلام نمی‌کند که با این اقدام غیرقانونی برخورد شود و چرا وزیر نیرو برخورد نمی‌کند، گفت: میلیاردها تومان از اعتبار پول بیت‌المال در یک اقدام غیرقانونی هزینه شده که نباید از خویشتن ‌داری مردم سوءاستفاده کرد. وی با بیان اینکه گاهی ائمه جماعت در استان اصفهان در مورد آب سخن می‌گویند، تاکید کرد: از این ائمه جماعت و 18 نماینده مجلس استان اصفهان می‌خواهم نظر خود در مورد تونل گلاب بگویند که این اقدام درست یا غلط است که البته یکی از آقایان در این استان اعلام کرده که احداث تونل گلاب غیرقانونی است اما چرا بقیه آنان در سکوت هستند.
حجت‌الاسلام جعفری تاکید کرد : در اصفهان دائم گفته می‌شود که بارگذاری جدید بر زاینده‌رود ممنوع است و سوال این است که آیا تونل گلاب علاوه بر اینکه کاری خلاف بوده، بارگذاری بر زاینده‌رود نیست؟ که اگر این اقدام محقق شود باید مردم سامان و بن سراغ دست‌فروشی بروند و این‌ گونه نمی‌شود که برخی مصوبات شورای عالی آب اجرا شده و برخی از آنان فراموش شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: