کد خبر: 3770272
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
طاهری مطرح کرد:
گروه اجتماعی ـ دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه این جامعه در حال بازنگری در اساسنامه خود است، گفت: یکی از اصول اساسی اساسنامه جدید ارتباط بیشتر و قوی‌تر جامعه روحانیت شیعه و علمای اهل سنت است.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحی‌الدین طاهری، دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز عصر دیروز، 15 آذرماه در جلسه هفتگی این جامعه گفت: در حال حاضر جامعه روحانیت شیراز در حال بازنگری در اساسنامه خود است.
وی با تأکید بر اهمیت حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت گفت: یکی از اصول اساسی اساسنامه جدید ارتباط بیشتر و قوی‌تر جامعه روحانیت شیعه و علمای اهل سنت است.
طاهری آیه 92 سوره انبیا را یادآور شد و افزود: همه ادیان الهی و نه فقط مسلمانان، امت واحده هستند و وقتی بنا بر امت واحده است و طبیعی است مسلمانان در این راستا باید پیشرو این امر باشند که آغازگر این راه وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) و امروز می‌بینیم بعد از 14 قرن حضرت امام(ره)  و مقام معظم رهبری پیرو همان راه و مکتب هستند و برآن تاکید دارند و نه فقط دنبال وحدت مسلمانان، بلکه به‌دنبال وحدت همه پیروان ادیان الهی هستند و بحمد الهی در کشور ما این امر به‌خوبی قابل مشاهده است.
رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز یادآور شد: آمارهای موجود از شهدا خود بیانگر این مطلب است که همواره اهل تسنن و شیعه در کنار یکدیگر در حال تلاش برای اعتلای کشور بوده  و اینها همه اثر همان وحدتی است که پیامبر(ص) و سلم پایه‌گذاری کردند.
وی با تأکید بر اینکه بین علمای شیعه و اهل تسنن در کشور ما و در استان فارس و در شیراز هیچ اختلافی وجود ندارد وهمه با هم دست در دست هم با پیروی از مقام معظم رهبری در مقابل استکبار خواهیم ایستاد، گفت: ان‌شاءالله این حرکت باعث کوری چشم دشمنان و به خصوص وابستگان به غرب چه شیعه و چه سنی خواهد بود.
طاهری در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری در روزهای آینده به حواشی و نقاط ضعف نمایشگاه برگزار شده در  سال قبل اشاره کرد و گفت: اسلام و نظام اسلامی با نمایشگاه مشکلی ندارد اما انتظار ما این است که حقیقت جاذبه‌های گردشگری استان باید در این نمایشگاه‌ها نشان داده شود نه نشان دادن مواردی که بر اساس الگوگیری از غرب است.
دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز تأکید کرد:‌ این نمایشگاه باید الگوی اسلامی داشته باشد نه الگوی غربی و در واقع نمایشگاه گردشگری باید بیانگر فریاد وحدت و استکبارستیزی مردم باشد.
وی در ادامه همچنین با محکوم کردن اظهارات اخیر یکی از نمایندگان زن مجلس گفت: انتظار این بود ایشان بگویند دستان و گردن ما به‌خاطر رنج‌های مردم به درد آمده است نه به‌خاطر چادری با وزن ناچیز.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: