کد خبر: 3770274
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
مرادی اظهار کرد:
گروه اجتماعی ـ امام جمعه موقت شیراز، استکبار جهانی و مستکبران را از اصلی‌ترین عوامل تفرقه میان مسلمانان شیعه و سنی دانست و گفت: آنان همواره بر این باورند که تفرقه بینداز و حکومت کن.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن مرادی، امام جمعه موقت شیراز عصر دیروز، 15 آذرماه در جلسه هفتگی جامعه روحانیت شیراز  با تأکید بر لزوم حفظ وحدت مسلمانان شیعه و سنی گفت: از بنیان‌گذاران وحدت سید جمال‌الدین اسدآبادی و آیت‌الله بروجردی از علمای تشیع و محمد عبده ردیس دانشگاه الازهر و شیخ محمود شلتوت و در دهه اخیر حضرت امام(ره) بودند که از نتایج آن برگزاری کنفرانس تقریب مذاهب است که هم اکنون مقام معظم رهبری با بر افراشته نگه داشتن پرچم وحدت ادامه دهنده این راه است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: از اصلی‌ترین عوامل تفرقه استکبار جهانی است و مستکبرین همواره بر این باورند که تفرقه بینداز و حکومت کن، یعنی با ترویج تفرقه بین مسلمانان می‌توان بر آن‌ها به‌راحتی حکومت کرد.
مرادی همچنین افراد جاهل و نادان را نیز عامل دیگر تفرقه دانست و گفت: بحمد الهی امروزه در جمهوری اسلامی شیعه و سنی و همچنین سایر ادیان در کمال وحدت در کنار یکدیگر مشغول کار و تلاشند و در کنار هم از کیان جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.
امام جمعه موقت شیراز با بیان آماری از شهدای اهل تسنن در سال‌های دفاع مقدس، این امر را گواهی بر وحدت بین اهل تسنن و شیعیان دانست و افزود: استان فارس نمونه‌ای بارز از این وحدت است.
وی در ادامه با اشاره به رشد فعالیت مساجد و فعالیت‌های علمی اهل تسنن گفت: اهل سنت برای هر ششصد نفر یک مسجد دارند و شیعیان برای هر هزار و ده نفر یک مسجد و  این نشان از توجه نظام اسلامی به عزیزان اهل تسنن است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: