کد خبر: 3770275
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
گروه فرهنگی- نمایشگاه انفرادی عکس نوروز سالار ارکان عکاس سنندجی، در جزیره پیکو مرکز نمایشگاه های شهر مادالِنا کشور پرتغال دایر می شود.

برپایی نمایشگاه انفرادی عکس هنرمند کردستانی در پرتغال

به گزارش ایکنا از کردستان، 14 تابلو از مجموعه نوروز کردستان «سالار ارکان» عکاس سنندجی که طی 3 سال عکاسی شده و دربردارنده عکس‌های از مراسم نوروز در کردستان است، در قالب نمایشگاهی در کشور پرتغال به نمایش درمی‌آید.
در این عکس‌ها، عکاس خوش ذوق کُرد، سعی در معرفی فرهنگ کردستان داشته و قاب‌هایش فرهنگ مردم این دیار در ایام نوروز را به مخاطب نشان می‌دهد.
این نمایشگاه از 11 دسامبر 2018 (سه شنبه 20 آذر 1397) تا اپریل 2019 برابر با فروردین 1398 به مدت سه ماه در پرتغال جزیره پیکو مرکز نمایشگاه‌های شهر مادالِنا دایر است.
این نمایشگاه توسط جشنواره بین‌المللی Concurso Fotografia Montanha برگزار می‌شود و به صورت 24 ساعته پذیرای بازدید علاقه مندان است.
سالار ارکان هنرمند عکاس کردستانی متولد سال 1376 در شهر سنندج است و حدود سه سال است بطور حرفه‌ای در حوزه عکاسی فعالیت می‌کند.
این عکاس کردستانی توانسته تاکنون در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی بدرخشد که نمونه آن کسب مدال افتخار جشنواره ویکتور پولینسکی قرقیزستان در سال 2017 و کسب رتبه های دوم و سوم بخش زبان و فرهنگ جشنواره دانشگاه ورشو لهستان در سال 2018 است.
سالار ارکان شرکت در 25 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی را در کارنامه فعالیت کاری خود دارد و علاوه بر این 30 اثر او هم به بخش نمایشگاهی جشنواره های داخلی و خارجی راه یافته است.
یادآور می شود؛ یک عکس این هنرمند جوان کُرد هم به عنوان عکس روز نشنال جئوگرافی انتخاب شد و تعداد دیگری از آثار او هم در مجلات داخلی و خارجی چاپ شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: