کد خبر: 3770295
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
فرماندار آستارا:
گروه اجتماعی - رنجکش گفت: امروز همه وظیفه داریم پاسدار ارزش های تولید شده در مسیر مبارزه با سلطه جویی کشورهای مستبد، مستکبر و سلطه گر در نظام بین المللی و حفظ استقلال کشور باشیم.

وظیفه ما پاسداری از ارزش های تولید شده در مسیر مبارزه با سلطه جویان است

به گزارش ایکنا از گیلان، یونس رنجکش، فرماندار شهرستان آستارا امروز، 16 آذرماه در همایش بزرگ روز دانشجو که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا برگزار شد، اظهار کرد: دانشجو باید روحیه پرسشگری داشته باشد، زیرا پرسشگری دانشجو صادقانه و نقادی های او دلسوزانه است.

وی با بیان اینکه مسئولان نیز وظیفه دارند با پاسخ های منطقی و شفاف‌سازی از اقدامات و عملکردهای خود دفاع کرده و صادقانه با جامعه رو به رو شوند، تصریح کرد: امروز مسئولیت بسیاری سنگینی بر دوش دانشجویان است، زیرا آنان نقش مهم و محوری در تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارند.

این مقام مسئول یادآور شد: 16 آذر روزی که به نام دانشجویان نامگذاری شده و حاصل همان روحیه پرسشگری و نقادی دلسوزانه برای کشور است. دانشجویان این هزینه را پرداخت کرده اند و ما شاهد حضور متعهدانه دانشجویان در دوره های مختلف تحولات اجتماعی و سیاسی در چند دهه اخیر بوده ایم.

فرماندار آستارا ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان دانشجو با اشاره به حوادث تاریخی آذرماه از جمله شهادت شهید مدرس، شهادت میرزا کوچک جنگلی، شهادت دلیرمردان ناوچه نیروی دریایی، شهادت سه تن از دانشجویان و شهادت آیت الله مفتح، عنوان کرد: همه این حوادث تاریخی در مقابله با اهداف سلطه جویانه و براساس حفظ هویت ملی، استقلال کشور و آرمان های ملت بوده است.

وی گفت: امروز همه وظیفه داریم پاسدار ارزش های تولید شده در مسیر مبارزه با سلطه جویی کشورهای مستبد، مستکبر و سلطه گر در نظام بین المللی و حفظ استقلال کشور باشیم.

رنجکش ضمن تاکید بر لزوم برخورداری دانشجویان از اطلاعات به روز و تحلیلی از رویدادها و اتفاقات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، اضافه کرد: دانشجویان همیشه باید در میدان باشند.

وی همچنین بر ضرورت پاسخگویی مسئولان در چارچوب وظایف و مسئولیت ها تاکید کرد و یادآور شد: اعتقاد داریم دانشجویان به عنوان قشر پویا و آینده ساز جامعه خواهند توانست در مسیر تغییرات تحول ایجاد کنند و پشتیبان آرمان های ملت و انقلاب اسلامی باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: