کد خبر: 3770574
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ دو خانه قرآن بیت‌الاحزان در روستاهای حسین‌آباد علم‌خان و اسدآباد انگوری از توابع شهرستان فهرج استان یزد افتتاح شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت‌الاحزان فهرج، دو خانه قرآن این مؤسسه با‌ حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی، امام جمعه این شهرستان و مسئول بیت‌الاحزان در شهرستان فهرج در روستاهای حسین‌آباد علم‌خان و اسدآباد انگوری افتتاح و آغاز به کار کرد.
ابراهیمی، مسئول بیت‌الاحزان در شهرستان فهرج هدف از راه‌اندازی خانه‌های قرآنی بیت‌الاحزان را ترویج معارف قرآنی و تربیت حافظان قرآن در مناطق مختلف کشور بیان کرد و گفت: بیت‌الاحزان با ارگان‌های مختلف همکاری دارد؛ اما تحت نظر هیچ یک از آنها نیست و برای جلب رضای خدا کار می‌کند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۲ حافظ کل قرآن به واسطه حضور در این کلاس‌های بیت‌الاحزان در سطح شهرستان پرورش یافته‌اند که از این تعداد شش نفر به عنوان مربی در شعبه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند.
امام جمعه فهرج در ادامه به تعداد شعب حفظ قرآن در شهرستان اشاره و اظهار کرد: هم اکنون هشت شعبه بیت‌الاحزان در سطح شهرستان فهرج فعال است که با راه‌اندازی این دو خانه قرآن، فعالیت‌های بیت الاحزان در ۱۰ نقطه این شهرستان شرقی استان کرمان تحت پوشش قرار می‌گیرد.
حجت‌الاسلام ابراهیمی از روستاهای برج معاذ، زیدآباد، رحمت‌آباد، الله‌آباد، جهان‌آباد، حسین‌آباد، اسدآباد انگوری، جنت‌آباد، نعیم‌آباد و محمدآباد سید به عنوان مکان‌های فعال در این زمینه نام برد و تصریح کرد: با ظرفیتی که از حیث حافظ کل قرآن در اختیار داریم سعی بر این است تا شعبه‌های حفظ قرآن بیت‌الاحزان را در سایر روستاهای شهرستان نیز فعال کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: