کد خبر: 3770607
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
گروه اجتماعی ـ فرماندار ویژه لارستان اظهار کرد: نقش دانشجویان، نقشی اساسی،‌ زیربنایی، تأثیرگذار، وحدت‌آفرین، استکبارستیزی و عدالت‌طلبی است.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان،‌ جلیل حسنی در جمع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی شهرستان در سخنانی ضمن گرامیداشت روز دانشجو افزود: روز 16 آذر و روز دانشجو نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که اگر جنبش‌های دانشجویی را تحلیل کنیم، مشاهده می‌كنیم که آغاز حرکت جنبشی دانشجویان، استکبارستیزی و استقلال‌خواهی مردم ایران بود و از سال 1332 از دانشگاه توسط خود دانشجویان شروع شد.
وی اظهار كرد: بعدها فضای دانشگاه تقریباً میدان مانوری برای دانشجویانی که دنبال استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی در کشور بودند، فراهم شد، لذا وقتی وضعیت کشور را مقایسه کردند و دیدند که تمامی بنای مادی و معنوی کشور به وسیله استکبار به تاراج می‌رود، دانشجویان احساس تکلیف کردند و تقریباً نقطه شروعی از دانشگاه و مراکز آموزشی آن زمان بود که در تهران در 16 آذر سال 1332 دانشجویان دانشگاه تهران به مخالفت با حضور معاون رئیس جمهوری آمریکا در ایران و مخالفت با برقراری ارتباط ایران با استعمار کبیر بپا خواستند که در این درگیری‌ها، دانشجویانی به شهادت رسیدند.
فرماندار ویژه لارستان یادآور شد: بعد از آن پیوندی که بین حوزه و دانشگاه ایجاد شد، خوشبختانه منجر به 15 خرداد سال 1342 شد و دانشگاهیان و حوزویان توانستند با هماهنگی هم و به رهبری حضرت امام خمینی(ره) مسیری را ادامه دهند که متناسب با مقتضیات کشور ما که دارای بافت دینی و ملی خاص خودش بود مبارزه با استکبار، استقلال‌طلبی و عدالت‌خواهی را شروع کردند و روند آن منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن‌ماه 1357 شد که یقیناً نقش دانشجویان، نقشی اساسی،‌ زیربنایی، تأثیرگذار، وحدت‌آفرین، استکبارستیزی و هم عدالت‌طلبی بود.
حسنی تأکید کرد: خوشبختانه حضرت امام(ره) با پشتوانه ملت و با حمایت دانشگاهیان و دانشجویان و حوزویان توانستند وضعیتی را در کشور سامان دهند تا مشارکت فعالانه و گسترده مردم را در راستای تثبیت نظام و جابجایی قدرت بین افراد را شاهد باشیم و در حقیقت هیچ‌گونه ناامنی متوجه مردم نشد، بنابراین اگر به همین یک آثار انقلاب توجه کنیم به‌خصوص دانشجویانی که قبل انقلاب را ندیده‌اند و کمتر شنیده‌اند این آثار کمی نیست و این برکاتی که از انقلاب داریم مدیون خون همان شهیدانی است که از 16 آذر 1332 شروع و همچنان ادامه دارد و همه می‌بینید که این انقلاب نیاز به این حمایت‌ها، جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها دارد.
معاون استاندار فارس ادامه داد: بنده به همان اندازه که در شهرستان علاقه مندم رونق اقتصادی ، فعالیت اجتماعی و کارهای فرهنگی نهادینه شود و از نظر فرهنگی تقویت شویم، به همان اندازه هم از فعالیت‌های سیاسی در شهرمان به‌ویژه در دانشگاه‌ها حمایت خواهیم کرد و وظیفه اصلی ما به‌عنوان نمایندگان دولت در کنار سایر وظایف دیگر، بسترسازی برای فعالیت‌های سیاسی، آزاد، سالم و قاعده‌مند و قانونمند است و حمایتمان هم صرفاً بر همین مبناست و تا آنجائی که قانون مشخص کرده است آن بستر را در فضای دانشگاه و چه در بیرون از دانشگاه فراهم می‌كنیم.
وی خطاب به دانشجویان گفت: شما مدیران آینده این مملکت، متخصصین عرصه اجرایی و تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازان آینده کشور هستید. به همان اندازه که در روز دانشجو این روز گرامی داشته می‌شود، به همان اندازه هم فعالیت‌های سیاسی ارزنده و قانونمند ادامه داشته باشد،اما نباید از بنیان‌های علمی که سرنوشت کشور در گرو آن است، غافل شوید.
حسنی تأكید كرد: امید دارم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با حمایت‌هایی که از قشر دانشجویان می‌شود و با عنایت به آگاهی بخشی که خود دانشجویان به جامعه می‌دهند، زمینه‌ای فراهم شود که این بالندگی و افتخار و اقتدار منشأ تحول، دگرگونی و حرکت رو به جلو برای همه ما ایرانیان شود و در این راستا آنچه اهمیت دارد، ارزش گذاشتن به وقتی است که دانشجویان در دانشگاه صرف می‌كنند.
وی خطاب به دانشجویان تأکید کرد: آینده این کشور در دستان شماهاست، بنابراین فرصتی که در اختیار دارید و این فرصتی که شما از آن برخوردار هستید، قدرش را بدانید و فعالیت‌های خود را ادامه دهید و از این لحظات گرانبها در دوران دانشجویی کمال استفاده را ببرید.
فرماندار ویژه لارستان در پایان گفت: اگر تک تک شما دانشجویان از نظر فکری پویا بشوید و توانمندی‌های خود را در ابعاد علمی، اجتماعی و سیاسی بالا ببرید، مطمئناً آینده کشور درخشان خواهد بود و در کل خودباوری و اعتماد به نفس در سطح کلان، موجب اقتدار و عزت ملی می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: