کد خبر: 3770610
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
کاوشگر چینی به فضا پرتاب شد. این کاوشگر در ماه ۱۰ آزمایش از جمله کاشت سیب‌زمینی انجام می‌دهد و مواد معدنی و اشعه‌های آن را می سنجد.

به گزارش ایکنا به نقل از مهر به نقل از اسکای نیوز، چین کاوشگر Chang-۴ را به فضا پرتاب کرد. این کشور امیدوار است فصل جدیدی در اکتشافات ماه بگشاید.
به هرحال کاوشگر مذکور همراه موشک Long March ۳B از مرکز Xichang به فضا پرتاب شد و پیش‌بینی می‌شود تا آغاز سال میلادی به مقصد خود برسد.
بخش دوردست ماه کوه‌هایی دارد و فرود کاوشگر در آنجا چندان راحت نیست. همچنین در این بخش برقراری ارتباط با زمین مشکل خواهد بود. برای این منظور در ماه می ماهواره‌ای به مدار ماه ارسال می‌شود که نقش رابط میان زمین و کاوشگر را ایفا می‌کند.
به هرحال قرار است این کاوشگر در مجموع ۱۰ آزمایش در سطح ماه انجام دهد که شش مورد آن به چین و چهار مورد بقیه به کشورهای مختلف تعلق دارد. یکی از این آزمایش‌ها کاشت سیب‌زمینی و دانه‌های دیگر در ماه است.
علاوه بر آن آزمایش‌هایی برای وجود مواد معدنی و اشعه‌های فضایی نیز انجام خواهد شد.
Chang-۴ دومین کاوشگر چینی است که روی ماه فرود می‌آید. کاوشگر چینی Yutu در ۲۰۱۳ در این سیاره فرود آمد و به مدت دو سال سطح ماه را بررسی کرد.
چین امیدوار است تا ۲۰۲۲ میلادی به ماه فضانورد بفرستد. همچنین این کشور قصد دارد طی چند مأموریت سرنشین‌دار یک مقر در ماه بسازد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: