کد خبر: 3770613
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
گروه اجتماعی ـ دومین دوره آموزشی كشوری بدو خدمت طلاب و روحانیان وظیفه استان‌های فارس، هرمزگان و كهگیلویه و بویراحمد در شیراز آغاز شد.

به گزارش ایكنا از فارس، محمد نظری، معاون فرهنگی و پرورشی اداره‌كل آموزش و پرورش فارس امروز، 17 آذرماه از آغاز دومین دوره آموزشی کشوری بدو خدمت طلاب و روحانیان وظیفه در شیراز خبر داد و گفت: این دوره آموزشی در مدت 54 ساعت و طی 6 روز با حضور 86 طلبه از استان‌های فارس، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد در مرکز ضمن خدمت فرهنگیان ناحیه سه شیراز برگزار می‌شود.
وی افزود: این دوره با هماهنگی حوزه علامیه قم و با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس، حوزه علمیه استان و دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.
نظری گفت: در این دوره که با حضور اساتید مختلفی از حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود، مواردی همچون اصول عقاید، نماز، روان‌شناسی تربیتی، مدیریت فرهنگی، اصول کلاس‌داری و تبیین برنامه‌های اداره قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش در دستور کارقرار دارد.
وی به نحوه به‌کار گیری طلاب و روحانیون وظیفه شرکت‌کننده در این دوره اشاره کرد و گفت: طلاب وظیفه به عنوان مُبَلِّغ در حوزه‌های دانش‌آموزی و با اولویت خوابگاه دانش‌آموزی ومدارس شبانه‌روزی مشغول به فعالیت می‌شوند و در طول تابستان نیز در ادارات به عنوان نیروی پرورشی و امور روحانیون فعال خواهند بود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با اشاره به راه اندزای این طرح از سال گذشته توسط ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در کشور، گفت: در این دوره آموزشی 50 تن از طلاب وظیفه به عنوان سهمیه استان فارس حضور دارند که پس از طی این دوره در حوزه‌های ویژه اعتقادی و اخلاقی و عرصه‌های مورد نیاز به آموزش و پرورش استان کمک خواهند کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: