کد خبر: 3770661
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
گروه اجتماعی ـ حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با بیان اینکه دانشجویان همچنان نقطه امید انقلاب اسلامی و ملت ایران خواهند ماند، گفت: امروز هم نسل دانشجو در برابر تحریم‌های ظالمانه نقش‌آفرینی می‌کند.

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی، رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در مراسم بزرگداشت 16 آذر،که امروز در دانشکده علوم پزشکی شوشتر برگزار شد، گفت: آشنایی هر جامعه و ملتی با تاریخ و گذشته‌ از ضرورت‌های شکل‌گیری هویت اجتماعی است. اینکه خداوند متعال در قرآن به بزرگداشت ایام الله فرمان می‌دهد برای آن است که انسان ها بتوانند با درس‌آموزی و بهره‌گیری از حوادث تاریخی راه پیش‌روی خود را پیدا کنند.

وی بیان کرد: 16 آذر که به عنوان روز دانشجو نام گرفته یادآور بیداری و فریاد بلند نسل دانشجو در برهوت خفقان کودتای آمریکایی 25 مرداد 32 است. در آذرماه سال 1332 زمانی که نیکسون، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا پیروزمندانه و از موضع قدرت بنا داشت در دانشگاه تهران حاضر شود و دکتری افتخاری حقوق دریافت کند، این دانشجویان بیدار و سلطه‌ستیز بودند که رویای او را برآشفتند و با تقدیم جان خویش به جهانیان فهماندند که جوان دانشجوی ایرانی در برابر سلطه خواهد ایستاد.

شفیعی عنوان کرد: حوادث پر افتخار در کارنامه نسل دانشجو اختصاص به این مورد ندارد، تقدیم 5 هزار شهید دانشجو در سالهای دفاع مقدس بیانگر حضور پر نشاط و فعال دانشجویان در صحنه حوادث اجتماعی است. امروز هم نسل دانشجو با تلاش علمی در برابر تحریم‌های گسترده‌ و ظالمانه نقش آفرینی می‌کند و با دستاوردهای علمی سربلندی و عزت این ملت را به نمایش می‌گذارد.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: دانشجویان ما امروز با عزم جزم و تلاش بی‌وقفه آرزوها و آمال ملت ایران را در دستیابی به قله‌های عزت و افتخار تحقق می‌بخشند و همچنان نقطه امید انقلاب اسلامی و ملت ایران خواهند بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: