کد خبر: 3770663
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
گروه اجتماعی- علما، روحانیون، شورای روحانیت و افتاء و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با صدور بیانه‌ای حادثه تروریستی چابهار را محکوم کردند.

علما و روحانیون اهل سنت کردستان حادثه تروریستی چابها را محکوم کردند

به گزارش ایکنا از کردستان، علما، روحانیون ،شورای روحانیت و افتا، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در پی حادثه تروریستی چابهار بیانیه ای صادر کردند.
در این بیانیه آمده است؛ حادثه تروریستی شهرستان چابهار در سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از هموطنانمان من جمله دو تن از نظامیان و زخمی شدن 42 نفر از شهروندان عادی از جمله دو نظامی شد،در حالی رخ داد که کمتر از سه ماه از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز گذشته بود؛ اتفاقی که قلبهای ما را آکنده ازغم و اندوره کرد. حالا این بار دست ایادی دشمنان در چاربهار در ماه مولود ،ماهی که منتسب به پیامبر رحمت و مهربانی است به خون پاک ملت این مرز و بوم آغشته شده است.
این بیانیه می‌افزاید؛ آنچه که مبرهن و عیان می نماید این است که گروهک‌ها و گروههای تروریستی که دست به چنین اعمالی ددمنشانه ای می زنند و از خون و خونریزی افراد بی‌گناه هیچ ابایی ندارند، دست پرورده استبداد آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم‌های مرتجع منطقه و کانون‌های مروج خشونت و افراط‌گرایی در منطقه می‌باشند که در صدد برهم زدن ثبات، یکپارچگی و وحدت اقوام مذاهب ایران اسلامی و در نهایت سلطه بر ملت ایران هستند، اما بی‌شک ملت ایران همچون گذشته اقدامات ضدبشری آنها را خنثی و چهره واقعی آنها را برملا خواهند کرد.
در ادامه بیانیه آمده است؛ ما علما، شورای روحانیت و افتا، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ضمن محکوم کردن این اقدامات جنایات‌کارانه و توطئه‌های خبیث دشمنان و گروهک‌های تروریستی، تسلیت خود را به پیشگام مقام معظم رهبری، خانواده‌های معظم این شهدا که مظلومانه در جریان این حادثه تروریستی شهد شهادت را نوشیدند، عرض می‌کنیم و ایمان داریم که ید پرقدرت الهی همچنان گذشته از آستین سربازان قدر این مرز و بوم بیرون خواهد آمد و انتقام خون این عزیزان را از تروریست‌ها و سردمداران تکفیری و صهیونیستی خواهد گرفت.
سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: