کد خبر: 3770669
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶
حسینی تشریح کرد؛
گروه اقتصادی - نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: استانداران با همکاری اداره کل تعاون‌ کار و رفاه اجتماعی سه دهک بالا را در استان‌ها شناسایی کنند.

شناسایی سه دهک بالای درآمدی استان‌ها توسط استانداران

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، محمد حسینی، نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی امروز شنبه 17 آذرماه با حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: مباحث بودجه‌ای سال 98 بهتر از سال 97 است.
نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با قانون بودجه 98 بیان کرد: توزیع مالیات بر ارزش افزوده‌ از جمله موارد در بودجه سال 98 است به طوری که امسال توزیع مالیات بر ارزش افزوده‌ بین شهرستان‌ها، شهر‌ها و روستاها را ‌که در بحث ماده 6 قانون ششم برنامه ششم آمده است که خود کمیسون توزیع کند.
حسینی افزود: در ارتباط با یارانه‌ها در قانون بودجه 98 استانداران با همکاری اداره کل تعاون‌ کار و رفاه اجتماعی سه دهک بالا را در استان‌ها شناسایی کنند و به میزان حذف سه دهک بالای جامعه این مهم در جهت بحث فقر مطلق و محرومیت و همچنین اجرای طرح‌های نیمه تمام استان‌ بکار گرفته شود و خود به خود به اعتبارات عمرانی استان کمک می‌شود.
وی گفت: میزان یارانه پرداختی استان مرکزی در یکسال حدود 700 میلیارد تومان است‌ و این رقم از کل اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملکی ما بیشتر است.
نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در خانه ملت افزود: در تبصره 18 کار جدیدی انجام شده است به طوری که 10 درصد از مالیات ارزش افزوده دهیاری‌ها و شهرداری‌ها برای حوزه اشتغال در جذب منابعی که در این تبصره نوشته شده است، باید صرف شود.
حسینی بیان کرد: وزارت دارایی مکلف شده است بدون سازوکار قانون 115 محاسبات عمومی سه هزار میلیارد تومان از اموال غیر‌منقول و مازاد را شناسایی کند و بفروش برساند.
وی در ارتباط با موضوع پاداش پایان خدمت‌ بازنشستگان‌ اظهار کرد: در ارتباط با تبصره 12 موضوع پاداش پایان خدمت‌ که دنبال رای دیوان عدالت اداری هستند دقیقا معادل 7 برابرحداقل حقوق و مزایا به ازای هر سال تا 30 سال قابل پرداخت است که آن رای با توجه به اینکه تمامی حقوق و مزایا را در متن قانون می‌آوریم دیگر نیاز به بحث اجرای حکم قانون دیوان عدالت اداری نیست.
نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در خانه ملت بیان کرد: امسال آب منطقه‌ای خرید کنتور حجمی هوشمند در قالب وجوه اداره شده از منابع داخلی خودشان انجام دهد و به صورت اقساط از متقاضیان بخش کشاورزی دریافت کنند و هزینه آن را در طرح‌‌های تعادل‌بخشی صرف کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: