کد خبر: 3771697
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
گروه معارف- فرماندار اشکذر گفت: استفاده از ابزارهای متنوع و روش‌های جذاب در انتقال معارف دینی و بالاخص فرهنگ نماز و همچنین بیان حکیمانه و هنرمندانه می‌تواند در ترغیب، تشویق و جذب کردن مخاطبان بویژه نسل جوان موثر باشد.

لزوم بهره‌مندی از روش‌های جذاب در انتقال معارف دینی

به گزارش ایکنا از یزد، محمدعلی شاه حسینی، فرماندار اشکذر 20 آذرماه در نشست ستاد اقامه نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه باید نسبت به تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز اهتمام جدی صورت گیرد اظهار کرد: برگزاری اجلاس استانی نماز این فرصت را فراهم کرد تا ضمن استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاه های اجرایی، جایگاه و منزلت نماز آن گونه که در خور شان است مورد توجه قرار گیرد.
شاه حسینی توجه به شیوه های تبلیغ و ترویج معارف دینی به ویژه فرهنگ نماز را امری مهم دانست و تصریح کرد: استفاده از ابزارهای متنوع و روش های جذاب در انتقال معارف دینی و بالاخص فرهنگ نماز و همچنین بیان حکیمانه و هنرمندانه می تواند در ترغیب، تشویق و جذب کردن مخاطبان به ویژه نسل جوان در این زمینه موثر باشد.
وی به وضعیت اقامه نماز در بخش های مختلف شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در مساجد، مراکز آموزشی و فرهنگی نماز جماعت به صورت مرتب اقامه می شود و دستگاه های اجرایی شهرستان هم نماز ظهر و عصر را به صورت جماعت اقامه می کنند.
فرماندار اشکذر به اقدامات انجام شده در خصوص اقامه این فریضه مهم در مدارس اشاره و افزود: خوشبختانه با پیگیری های صرت گرفته در استان و با همکاری مدیریت آموزش و پرورش اغلب نماز خانه مدارس در مناطق مختلف شهرستان فرش شده و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در بیشتر مدارس دارای روحانی جهت اقامه نماز اول وقت هستند.
حجت الاسلام رادمهر، کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان یزد نیز در این نشست از اضافه شدن شاخص اقامه نماز کارکنان، در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس دستگاه های اجرایی بر حسب فعالیت هایی فرهنگی که در طول سال در راستای اقامه نماز انجام می دهند امتیازدهی خواهند شد و در پایان از دستگاه های برتر در این زمینه تجلیل خواهد شد.
یادآور می شود ترویج فعالیت های فرهنگی ادارات شهرستان در راستای اقامه نماز، حضور در کارگاه های آموزشی جهت توانمند سازی مربیان و مدیران با همکاری ستاد اقامه نماز شهرستان و اقامه نماز جماعت در واحد های صنعتی و شرکت ها با همکاری اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان از مصوبات این نشست بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: