کد خبر: 3772515
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
در حالی که امروز به نقل از وزیر رفاه اعلام شد که توزیع بسته حمایتی کارگران انجام و تمام شده است،‌هنوز کارگران هیچگونه بسته حمایتی از دولت دریافت نکردند.

به گزارش ایکنا، فارس نوشت: بر اساس اخبار منتشر شده محمد شریعتمداری امروز از توزیع بسته حمایتی مرحله اول برای کارگران و همچنین دستور رئیس‌جمهور برای آغاز نوبت دوم توزیع این بسته‌ها خبر داد؛ این در حالی است که کارگران تأکید دارند که هیچ بسته حمایتی از سوی دولت به آنها تعلق نگرفته است.

شریعتمداری در حالی صحبت از پرداخت بسته حمایتی به کارگران می‌کند که نمایندگان کارگری عضو شورای عالی کار تأکید دارند که این بسته تا کنون به کارگران تعلق نگرفته است.

بر اساس این گزارش کارگران در حالی تا به حال حتی از بسته حمایتی دولت جا مانده‌اند که نمایندگان کارگری عضو شورای عالی کار از تیرماه گذشته درخواست برگزاری نشست شورای عالی کار برای بازنگری در دستمزد و جبران کاهش قدرت خرید کارگران را داشته‌اند و همچنان خواسته آنها روی زمین مانده است.

پیش از این محمد شریعتمداری در پایان آبان‌ماه گفته بود که اقشاری که حقوق ثابت و به نوعی پرداخت آنها از طریق دولت (کارمندان انجام می‌شود) در مرحله دوم بسته‌های حمایتی را دریافت می‌کنند و این افراد کسانی هستند که حقوق آنها از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی تأمین می‌شود.

شریعتمداری همچنین گفته بود که به محض پایان مرحله دوم مرحله سوم آغاز می‌شود که در این مرحله گروه‌های بیمه‌شدگان، کارگران و سایر اقشار از این بسته استفاده خواهند کرد.

وی اعتبار پیش‌بینی شده برای بسته‌های حمایتی در سه مرحله را 3 هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود.

انتهای پیام/آ

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: