کد خبر: 3772926
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
گروه بین‌الملل- جشنواره دو روزه آثار هنری، موسیقی و غذای فلسطین که از دیروز در لندن آغاز به کار کرده بود، امروز به پایان می‌رسد.

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی؛ این نمایشگاه با حضور 3 هزار شرکت­‌کننده در رشته‌های مختلف فرهنگی، هنری و معرفی تاریخ فلسطین از دیروز در لندن آغاز به کار کرده بود.

در این جشنواره که سالانه برگزار می‌‌شود، علاوه بر ارائه آثار هنری، همایش‌ها و سخنرانی‌هایی درباره تاریخ و فرهنگ فلسطین برگزار می‌شود.

«ساشا» دختر فلسطینی می‌گوید: این جشنواره نشان می‌دهد که فلسطین تاریخ و فرهنگی غنی دارد و ما به صهیونیست‌ها اجازه نخواهیم داد که ما را نابود کنند.

در این نمایشگاه انواع غذاهای سنتی فلسطینی مثل فلافل و هوموس ارائه شده و چند گروه موسیقی فلسطینی به اجرای آثار خود پرداختند. همچنین شاعران و سخنوران فلسطینی، به توصیف رنج میلیونها ساکن نوار غزه و کرانه باختری پرداختند.

آثار هنرمندانی همچون «زکریا حاج خلیل»، «یحیی هوا»، «رامی الهندی» و «عمر السعیدی» توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد.

«لیلا» یک فعال 22 ساله فلسطینی می‌گوید: جوانان فلسطینی در حال یافتن راه‌های تازه‌ای برای مقاومت در برابر اشغالگری هستند. این جوانان با پیشرفت و ارتقای فرهنگ و هنر فلسطینی به نیروهای صهیونیستی می‌گویند ما اسلحه‌ای قوی‌تر از سلاح‌های شما داریم که شما نمی‌توانید با فشنگ و بمب‌های خود آن را از بین ببرید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: