کد خبر: 3775865
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
گروه اجتماعی - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زابل گفت: عملیات مرمت و آماده‌سازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی منطقه سیستان جهت استقبال از مسافران نوروزی از امروز آغاز شد.

آماده‌سازی بقاع متبرکه سیستان برای میزبانی از مسافران نوروزی

حجت‌الاسلام اسماعیل بامری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زابل در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: عملیات مرمت و آماده‌سازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی منطقه سیستان جهت استقبال از مسافران نوروزی از امروز آغاز شد.
وی اظهار کرد: بقاع متبرکه بی بی دوست، سید‌باقر، نظرگاه حضرت ابوالفضل و بقعه خواجه مهدی از جمله بقاع متبرکه‌ای هستند که در منطقه سیستان قرار داشته و هر ساله در ایام نوروز میزبان مسافرانی از سرتاسر کشور هستند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زابل افزود: بقعه بی‌بی دوست به‌ دلیل شرایط جغرافیایی و اعتقاد خاص مردم، بیش از سایر اماکن متبرکه مورد استقبال مسافران قرار می‌گیرد، بطوری که امسال بیش از 22 هزار نفر از این مکان بازدید کردند.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار برای اجرای بسیاری از برنامه‌های اوقاف از کمک‌های مردمی و خیران استفاده می‌شود، لذا عملیات عمرانی از جمله مرمت و بازسازی، ایجاد سرویس بهداشتی و فضای سبز نیز نیازمند همت خیران است.
بامری بیان کرد: نذورات مردمی پس از جمع‌آوری و شمارش در سامانه جامع اطلاعت موقوفات و اماکن متبرکه کشور ثبت می‌شود و با یک مدیریت جامع و با برنامه‌ریزی دقیق صرف انجام عملیات عمرانی و توسعه فضای بقعه و امکانات رفاهی زائران و انجام برنامه‌های متنوع فرهنگی می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: