کد خبر: 3777883
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
یک کارشناس علوم سیاسی بیان کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ کارشناس ارشد علوم سیاسی و فعال رسانه‌ای گفت: قریب به چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد، این انقلاب پدیده نادر و از الطاف الهی بود که در اواخر قرن بیستم، جهان را به لرزه در آورد و دگرگونی‌های بنیادینی را در ایران و منطقه رقم زد.

رامین مجنون پیله‌رود، کارشناس ارشد علوم سیاسی در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ در خصوص دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی  گفت: انقلاب اسلامی، شروع دگرگونی‌های بزرگ و بنیادی در ایران و کشورهای منطقه است. فرا رسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای مرور انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌‌های مختلف است. هرچه از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله می‌گیریم، اهمیت بررسی موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهمیت بیان دستاوردها و پیشرفت‌ها در حوزه علم و فن‌آوری بیشتر می‌شود. اینک در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و شکوفایی آن مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب، می‌‌تواند واقعیت‌های مهمی را برای نسل‌‌های پس از انقلاب آشکار کند.

وی گفت: قریب به چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد. این انقلاب پدیده نادر و از الطاف الهی بود که در اواخر قرن بیستم، جهان را به لرزه درآورد؛ دگرگونی‌های بنیادینی را در ایران و منطقه رقم زد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان جهان منور و روشن ساخت. اکنون پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر پر برکت این شجره طیبه و پر امید انقلاب اسلامی ایران، به‌جاست که بازخوانی برخی دستاوردهای آن پرداخته شود تا برخی خیال نکنند که این درخت تنومند به‌سادگی به بار نشسته و در حفظ و نگهداری آن بیش از پیش کوشا باشند. این انقلاب عظیم، دستاوردهای زیادی در داخل و خارج از کشور داشته و سال‌ها طول می‌کشد تا همه آثار و نتایج این پدیده الهی آشکار و مورد تحلیل قرار گیرد.

مجنون پیله‌رود در ادامه افزود: از افتخارات و مبالات انقلاب اسلامی ایران، سرنگونی رژیم شاهنشاهی محمدرضا پهلوی بود که پس از ۲۵۰۰ سال استبداد پادشاهان ایرانی در عرصه‌های مختلف که با ظلم و ستم و خیانت به ولی نعمتان اصلی خود - مردم - بر آن‌ها حکومت کرده بودند و پایه‌های سلطنت خود را بر اساس استبداد و خفقان در برهه‌های مختلف توانسته بودند، ادامه دهند و نسل به نسل حکومت‌ها را میراث فرزندان خود قرار داده بودند.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل بین‌الملل اظهار کرد: ایجاد حکومت بر اساس اسلام و ولایت فقیه - هدف اصلی و اساسی ادیان آسمانی، رشد و تکامل بشر بر مبنای توحید، از طریق دعوت به مبارزه با کفر، شرک و الحاد بوده است. قدرت‌های استکباری جهان برای چپاول دسترنج توده‌های محروم، با توطئه‌های گوناگون توانستند بر جنبه‌های فکری، فرهنگی، دینی و ملی جوامع اسلامی استیلا یافته، منابع مادی و ذخایر زیرزمینی آن‌ها را به غارت ببرند و عجز و یأس را بر جوامع اسلامی حاکم کنند. پیروزی انقلاب اسلامی در این عرصه توانست بر این اندیشه و عمکرد آنان غلبه کرده و با ایجاد نهضت مردمی اسلام، بر آنان فائق آید.

حسین رشیدی

انتهای پیام

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فروشگاه اينترنتي
|
Germany
|
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۱:۳۸
0
0
با آغاز و پیدایش این دگرگونی ها باید شیوه های نوینی را جهت دریافت و کسب تغییرات بنیادی در بر گرفت که اساس و اصول فنون و علم نوین باشد
فروشگاه اينترنتي
www.baneh.com
باسپاس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: