کد خبر: 3777960
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳
گروه فرهنگی - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار گفت : پلاتو ۱۸۰ نفره بیجار با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

پلاتو ۱۸۰ نفره بیجار تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد

مهدی سلطانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار در گفت و گو با ایکنا از کردستان با اشاره به اینکه ۲ سال است اجرای تئاتر به زبان کُردی گروسی را آغاز کرده‌ایم، اظهار کرد: تمام تلاش ما برای احیاء گویش کُردی گروسی است و اکنون کلاس های انجمن گویش کُردی گروسی در این اداره برپاست.
وی افزود: چهار سال متوالی است که تئاتر بیجار به جشنواره فجر راه پیدا می‌کند و این اتفاق برای تئاتر این شهر بی نظیر است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار با بیان اینکه مردم شهرستان بیجار از تئاتر با زبان کُردی استقبال خوبی می‌کنند، گفت: اکران نمایش «شاره دوور» برای چندمین بار تمدید شده است و تاکنون بیش از سه هزار نفر از این تئاتر دیدن کرده‌اند.
وی در ادامه با اعلام اینکه به شدت به تولید آثار فاخر نیازمند هستیم، تصریح کرد: وضعیت تولید آثار فاخر خوب است اما تا ایده آل بودن فاصله زیاد است و تا زمانی که تئاتر بیجار در مسیر خود حرکت می کند نیاز به برگزاری جشنواره تئاتر در بیجار نیست.
سلطانی با ذکر این نکته که در راستای کار فرهنگی پلاتوی بیجار استارت خورده است، ادامه داد: این پلاتو با ابعاد ۱۴ در ۲۴ متر با ظرفیت ۱۸۰ نفر تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که قرار است تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به فعالیت مجتمع فرهنگی دیجیتال در این اداره، افزود: این مجتمع ۲۵ دستگاه رایانه دارد و مرکزی برای اینترنت پاک و مرکز بازی‌های مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که ۲ نفر اشتغال زایی دارد؛
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار در پایان یادآور شد: با وجود اینکه این مجتمع نوپاست ظرفیت خوبی برای شهرستان در بحث بازی‌های دارای شناسنامه است و قصد از تاسیس آن در اختیار قرار دادن یک فضای دیجیتال سالم برای جامعه بوده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: