کد خبر: 3779055
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
کانون خبرنگاران نبأ ــ جلسه قرآن اهل بیت(ع) با حضور اساتید، قاریان و حافظان ممتاز کشور شب گذشته، 16 دی‌ماه در مشهد برگزار شد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ جلسه قرآن اهل بیت(ع) مشهد با حضور سیدعبدالرضا معینی، استاد و پیشکسوت قرآنی و حافظ کل قرآن و دیگر اساتید قرآنی همچون محمد حسندخت مشهدی و هاشم زاهدمقدم اساتید شب گذشته، 16 دی‌ماه در بیت خادم‌القرآن نجفی برگزار شد.

در این محفل نورانی ممدجواد اعلمی با اشاره به آیه 83 از سوره مبارکه قصص «تِلْكَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِينَ لَا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ؛ آن سراى آخرت را براى كسانى قرار مى‏‌دهيم كه در زمين خواستار برترى و فساد نيستند و فرجام خوش از آن پرهيزگاران است»، گفت: بنابر این آیه هرگونه ثروت‌اندوزی و برتری‌جویی مایه هلاکت در دنیا و شقاوت در آخرت است. میرزا جوادآقا تهرانی هر روز صبح به هنگام خروج از منزل این آیه شریفه را تلاوت می‌کرد و بر خواندن آن مداومت داشت، لذا امیدوارم خداوند همه ما را در شمار مصادیق این آیه شریفه جای دهد.

در بخش دیگر این مراسم، مهرداد نظامی، مدرس تخصصی صوت و لحن قرآن کریم بیان کرد: بحمدالله اساتید قرآن بسیاری در جامعه قرآنی داریم، اما اینکه یک استاد وارد به علم تشخیص باشد را کم داریم که استاد معینی از چنین ویژگی و خصوصیت بارزی برخوردار هستند که بیش از سه دهه خالصانه به قرآن و قرآنیان خدمت کرده و شاگردان بسیاری را از سطوح پایه تا عالی با کسب رتبه‌های کشوری و حتی بین‌المللی تربیت کرده است.

یادآور می‌شود، همچنین در این مراسم محمدطاهر اکبری، مهدی دیهول، صالح زاهدمقدم و یعقوبعلی قاضیان از دیگر قاریانی بودند که به تلاوت قرآن پرداختند و در پایان محمدعلی دوستی، قاری و مدرس قرآن و مسلط به اختلاف قرائات، آیاتی از سوره مبارکه انعام را به سه روایت حفص از عاصم، ورش از نافع و ابن کثیر تلاوت کرد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
ابراهیم الهی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: