کد خبر: 3779759
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
گروه بین‌الملل ـ فرید عمادی، معاون وزیر اوقاف کویت در نشستی مطبوعاتی، جزئیات دهمین مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه کویت را تشریح کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از وبگاه روزنامه کویتی «السیاسة»؛ فرید عمادی، رئیس کمیته عالی مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه کویت دیروز(۱۸ دی‌ماه) در نشستی خبری که با حصور دست‌اندرکاران این رقابت‌ها و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، از اضافه‌شدن بخش «حافظان خردسال» به دهمین دوره این رقابت‌ها خبر داد.

وی با اشاره به این که این رقابت‌ها در ماه آوریل(نیمه دوم فروردین ماه سال 98)  برگزار می‌شود، گفت: مجموع جوایز بخش‌های مختلف این دوره از مسابقات به 167 هزار دینار کویت می‌رسد که به نفرات برتر رشته‌های مختلف این مسابقات اهدا می‌شود.

فرید عمادی تصریح کرد: از مهم‌ترین ویژگی‎های دهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه کویت در مقایسه با رقابت‌های بین‌المللی قرآن دیگر، رشته‌های قرائت‌های هفتگانه، قرائت‌های دهگانه و رشته خدمت فنی به قرآن است.

عمادی با اشاره به نقش مهم ارائه خدمات اینترنتی در زمینه خدمت به قرآن، توضیح داد: در این مسابقات بخشی نیز برای تشویق فعالان بخش الکترونیکی و تکنولوژی امور قرآنی، اختصاص داده شده است.

حفظ کل قرآن همراه با تجوید، حفظ کل قرآن به قرائات ده‌گانه قرآنی و تلاوت و ترتیل و خدمت فنی به قرآن از جمله رشته‌های مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه کویت است که امسال برای نخستین بار بخش «حافظان خردسال» نیز به این مسابقات افزوده شده است.

گفتنی است؛ نهمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ، تلاوت و تجوید قرآن جایزه کویت فروردین ماه سال جاری با حضور 130 شرکت‌کننده از 79 کشور برگزار شد. محمدجواد دلفانی، در رشته حفظ کل قرآن همراه با تجوید ومهدی غلام‌نژاد، در رشته تلاوت نماینده ایران در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: