کد خبر: 3780230
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
گروه فعالیت‌های جهادی ــ اگرچه دیر و گل هایی پرپر شد، اما این بار همه برپا می شویم تا کمبود امکانات در مناطق محروم داغی بر دل ننشاند و دردی روی درد محرومیت، چه به واسطه ناامنی سیستم های گرمایشی و چه عدم آشنایی با ایمنی مدارس افزوده نشود.

به گزارش ایکنا؛ کمپین همه برپا، با شعار «کلاس گرم، مدرسه امن» با هدف جمع آوری مشارکت مردم نیک اندیش کشورمان به منظور تأمین سیستم‌های گرمایشی استاندارد مدارس کشور از اوایل دی ماه جاری، آغاز به کار کرده است.

هزاران مدرسه در کشورمان وجود دارد که نیازمند استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی است، همین خلأ طی سال‌های گذشته حوادث ناگواری را رقم زده است، از حادثه شین آباد گرفته تا آتش سوزی در مدرسه اسوه حسنه در شهر زاهدان خانواده‌های متعدی را در داغ فرزندان خود تا ابد سوگوار کرده است. همین امر باعث شد تا خیران در کنار ساخت مدارس که یک اولویت اساسی است، به نیاز‌های ضروری مدارس از جمله استفاده از بخاری‌های استاندارد و تولید گرمای ایمن کلاس‌های مدارس نیز توجه ویژه کنند.

محمدرضا قربانی، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز تهران در گفت وگو با ایکنا؛ با بیان اینکه این کمپین در سه مرحله تبیین، تبلیغ و اجرا عملیاتی می‌شود، گفت: در حال حاضر به دنبال تبیین ضرورت اجرای این کمپین هستیم، ولی در همین مرحله نیز بسیاری از افراد علاوه بر عضویت و حمایت از این کمپین نسبت به اهدای کمک‌های مالی خود نیز اقدام کرده اند.

وی با اشاره به اینکه از فردا، 22 دی ماه، تبلیغات به صورت سراسری از رسانه‌ها نیز آغاز می‌شود، گفت: این کمپین درصدد است تا با تبلیغات گسترده و همراه کردن بخش گسترد‌ه ای از خیران، یک بار برای همیشه معضل ناامنی سیستم های گرمایشی کلاس‌های درس را از بین ببرد.

قربانی با اشاره به این موضوع که چند نوع سیستم گرمایشی با توجه به نوع مدارس در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: برخی از مدارس تک کلاسه هستند و نمی توان از سیستم گرمایشی موتور مرکزی استفاده کرد. در این موارد از سامانه گرمایشی کلاسی در قالب بخاری برقی تابشی یا بخاری گازی استاندارد استفاده می کنیم. در مواردی که تعداد کلاس‌ها در مدارس زیاد است نیز نسبت به ایجاد موتورخانه مرکزی اقدام می شود.

وی عضویت و حمایت بسیاری از وزاری سابق آموزش و پرورش، هنرمندان، ورزشکاران و خیران را نشان دهنده وجود مطالبه عمومی در این زمینه دانست و گفت: حدود ۸۰ هزار کلاس درس نیازمند سیستم‌های گرمایشی استاندارد هستند.

وی بر ضرورت ارائه آموزش‌های مرتبط با استفاده از سیستم‌های گرمایشی تأکید کرد و گفت: فرهنگ افزایش ایمنی کلاس‌ها نیاز به آموزش دارد تا معلمان و دانش آموزان با اطلاعات بیشتری از وسایل گرمایشی استفاده کنند؛ بدین جهت همراه با تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد، نسبت به افزایش فرهنگ ایمنی کلاس‌ها نیز ورود خواهیم کرد.

اگرچه دیر است، اما این بار عموم مردم، خیران، دولت مردان، هنرمندان و ورزشکاران همه برپا شده اند تا کمبود امکانات در مناطق محروم داغی بر دل ننشاند و دردی روی درد محرومیت افزوده نشود.

موضوع تأمین سیستم‌های گرمایشی استاندارد در تمام مدارس کشور آنقدر مهم بود که طی روز‌های اولیه برپایی این کمپین از سوی جامعه خیرین مدرسه ساز، جمع زیادی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری کشورمان را همراه خود کرد.

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با آغاز به کار این کمپین با اختصاص یک سوم از حقوق خود در صف مشارکت کنندگان این طرح قرار گرفت. خیر مدرسه ساز تهرانی، حمیدرضا شاه حسینی پس از پیوستن به کمپین همه برپا، تعهد استانداردسازی سیستم گرمایشی ۲۰ مدرسه در نقاط محروم کشور را اعلام کرد. دانش آشتیانی وزیر سابق آموزش و پرورش نیز به کمپین همه برپا پیوست و تعهد تأمین سیستم‌های گرمایشی استاندارد در پنج مدرسه استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفت. تعهد ۲۰۰ میلیون تومانی شرکت ستاره اول از زیر مجموعه‌های همراه اول نیز برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایش مدارس کشور نیز از دیگر کمک های صورت گرفته طس روزهای اخیر است.

یادآوری می‌شود؛ علاقه مندان به مشارکت در این طرح می‌توانند کمک های خود را به شماره حساب 7770777089 و شماره کارت 6104337543835423 بانک ملت، شعبه پل رومی به نام جامعه خیرین مدرسه‌ساز واریز کنند. این مبالغ با همکاری سازمان نوسازی مدارس کشور در استان‌های نیازمند و به ترتیب اولویت صرف ایجاد سیستم‌های گرمایشی استاندارد می شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: