کد خبر: 3780287
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه ورزقان به هجمه‌های دشمنان برای ایجاد ناامیدی در جامعه اشاره کرد و گفت: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را ناامید و با سیاه‌نمایی آنها را از آینده قطع امید سازند.

هجمه‌های دشمنان برای ایجاد ناامیدی در جامعه/ هوشیار باشیمبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمد، امام جمعه ورزقان، امروز، 21 دی در خطبه‌های نماز جمعه ورزقان، گفت: دشمنان تصور می‌کردند که جشن سال ۲۰۱۹ میلادی را در تهران خواهند گرفت، توانایی محاسباتی دشمنان ایران در همین حد است، همان‌طور که آن زمان صدام امیدوار بود یک هفته‌ای به تهران برسد و منافقین مزدور نیز خیال می‌کردند در حمله مرصاد سه روزه از کرمانشاه به تهران خواهند رسید.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش و سعی دشمن این است که ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن نگیرد، افزود: دشمن از طرفی در دشمنی با ایران از هر اقدامی دریغ نمی‌کند و از طرفی دیگر دشمن به ناکامی‌های خود اعتراف دارد.

امام جمعه ورزقان به هجمه‌های دشمنان برای ایجاد ناامیدی در جامعه اشاره کرد و گفت: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را ناامید و با سیاه نمایی آنها را از آینده قطع امید سازند، آنها 40 سال است که از هر دری می‌خواهند نفوذ کنند و باید با اعمال مدیریت و رسیدگی به دردهای مردم درهای نفوذ شیطان را ببندیم.

حجت الاسلام پورمحمد افزود: دشمنان تلاش می‌کنند اعتراضات اجتماعی را ایجاد و تبدیل به آشوب کنند و باید قبل از ایجاد اتفاقات دردها درمان کرد و نباید لحظه‌ای از توطئه‌ای دشمنان غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری همه باید مراقب باشند و میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.

خطیب جمعه ورزقان، با اشاره به حضور نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مسجدجامع و برپایی میزخدمت و رسیدگی به مشکلات مردم گفت: نمایندگان مجلس، شهید مدرس را الگو و سرمشق خود قراردهند و آنها باید به مشکلات مردم بیش از پیش رسیدگی کنند زیرا حفظ نظام از اوجب واجبات بوده و باید مردم را راهنمایی، حمایت و کمک کرد و مسئولین باید از یک ماده تبصره نهایت استفاده را برای خدمت رسانی به مردم انجام دهد.

وی به تحرکات و اقدامات دو سال اخیر امریکایی‌ها به‌ویژه وضع تحریم‌های همه‌جانبه و کمک به دشمنان گوناگون ایران، نقشه‌های آنها را لو رفته خواندند و تأکید کردند: هدف آنها این بود که به وسیله تحریم و اقدامات ضد امنیتی، در کشور دو دستگی، اختلاف و جنگ گروهها به‌وجود آورند و عده ای را به خیابانها بکشانند و نام آن را هم «تابستان داغ» گذاشته بودند اما به کوری چشم دشمنان، تابستان امسال یکی از بهترین تابستانها بود.

امام جمعه ورزقان، اظهارکرد: وظیفه ما در این عرصه این است که تلاش کنیم و مشکلات مردم را حل کنیم هرچند این مشکلات یک شبه قابل حل نیست و با چشم دوختن به بیگانه ها مشکلاتی حل نمی شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: