کد خبر: 3780372
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
گروه بین‌الملل ـ شماری از فعالان بحرینی با گرامیداشت سومین سالروز شهادت آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر، تصاویری از این روحانی مبارز عربستانی را در میدان «ماربل آرچ» لندن به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری البحرین الیوم؛ میدان ماربل آرچ لندن عصر دیروز (21 د‌‌‌ی‌ماه) شاهد تصاویری از شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه عربستانی بود که سه سال پیش توسط حکومت سعودی اعدام شد.

همچنین، تصاویر شماری از جوانان شیعی بحرین از جمله عباس سمیع، سامی مشیمع و علی سنکیس بود که دو سال پیش توسط حکومت بحرین اعدام شدند در این میدان پرتردد لندن به نمایش گذاشته شد. 

در همین راستا، بحرینی‌ها خود را برای بزرگداشت یاد جوانانی که حکومت بحرین در روز 15 ژانویه 2017 میلادی پس از شکنجه فراوان به شهادت رسیدند، آماده می‌کنند، این جوانان شیعی به اتهام دست داشتن در حادثه «الدیه» که سوم مارس ۲۰۱۴ رخ داد و به کشته شدن سه تن از نیروهای پلیس منجر شد، به اعدام محکوم شدند.

یادآوری می‌شود، آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر، از روحانیان برجسته و مبارز شیعی سعودی بود که خواهان برابری، آزادی و عدالت اجتماعی در جامعه عربستان بود که به دلیل مواضع وی علیه حکومت سعودی در دی‌ماه سال 1394 به شهادت رسید.

یادبود روحانی مبارز سعودی در میدان پرتردد لندن + عکس

یادبود روحانی مبارز سعودی در میدان پرتردد لندن + عکس

یادبود روحانی مبارز سعودی در میدان پرتردد لندن + عکس

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: