کد خبر: 3780377
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
کانون خبرنگاران نبأ ــ معاونت تبلیغ طرح هجرت شیروان فعالیت‌های یک ساله روحانیون طرح هجرت این شهرستان را تشریح کرد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام حسینعلی قنبرزاده سیاهدشت، معاون تبلیغ طرح هجرت شیروان با تقدیر از زحمات روحانیون طرح هجرت این شهرستان درباره فعالیت‌های یک ‌ساله این معاونت، گفت: از برنامه‌های مهم روحانیون طرح هجرت بحث رفع فقر فرهنگی و توجه به خانواده‌های نیازمند در روستاهای محروم است که الحمدالله قدم‌های خوبی هم در این زمینه برداشته شده است و طی یک سال گذشته بسته‌های حمایتی از جمله چای، میوه، شیرینی، مرغ، لوازم تحریر و ... در ایام شب یلدا، عید نوروز، ایام تحصیلی دانش‌آموزان و مناسبت‌های ملی مذهبی توسط مبلغان هجرت جمع‌آوری و به‌طور پنهانی بین نیازمندان توزیع شده است.
وی دیگر برنامه‌های اجرایی توسط روحانیون طرح هجرت را انجام فعالیت‌های عمرانی در روستاهای محروم شامل ساخت اتاق فرهنگی با زیربنای ۵۰ متر مربع، تأسیس کتابخانه و تهیه سایر تجهیزات، سنگ‌کاری حیاط مسجد، ساخت سرویس بهداشتی، ایجاد فضای سبز و درختکاری، ایجاد فضای ورزشی از جمله تهیه میز پینگ پنگ و فوتبال دستی برای جذب نوجوانان و جوانان و خرید لب تاپ و دیتا پروژکتور و... برشمرد.
معاون تبلیغ طرح هجرت شیروان، برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری آیین‌های اعتکاف با حضور نوجوانان، برپایی جشن‌های مناسبتی، مسابقات، برگزاری کلاس‌های احکام عملی و تربیتی، قرائت قرآن، تفسیر روایات، قرآن و سبک زندگی برای فرزندان و بانوان توسط روحانیون طرح هجرت را از دیگر برنامه‌ها فرهنگی در این شهرستان بیان کرد.
وی از افزایش برگزاری جلسات خانگی قرآن خبر داد و گفت: جهت ارتقای سطح علمی شرکت‌کنندگان در کارگاه‌ها، کتاب‌های تفسیر نمونه، احکام اموات، کتاب ۲۵۰ ساله، طرح تربیتی و خوش‌نویسی تحویل روحانیون داده شده است.
قنبرزاده افزود: امروز یکی از ایده‌های ما در اجرای طرح هجرت شهرستان شیروان، انجام فعالیت‌ها به‌صورت تشکیلاتی است که در تعامل با قاریان قرآن، کرسی‌های تلاوت قرآن در روستاها برگزار می‌شود؛ همچنین با همکاری حوزه علمیه و نیروی مقاوت بسیج سپاه ناحیه شیروان مراسم قرائت دعای ندبه و مسابقات فرهنگی و ورزشی همراه با اهدای جوایز برگزار می‌شود.
معاون تبلیغ طرح هجرت شیروان تعداد مبلغان و مبلغات طرح هجرت شیروان را تا کنون ۳۵ نفر اعلام کرد و گفت: در سال ۹۶ و ۹۷ شش نفر از روحانیون طرح هجرت در روستاهای سنجد، الله‌آباد، حصار دوین، رضاآباد شرقی، حسین‌آباد و دبیرستان شهید بهشتی دوره اول معارفه شدند.
وی به برگزاری جلسات ماهانه روحانیون طرح هجرت با حوزه علمیه، فرمانداری، ادارات سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه شیروان، کارخانه قند، شهرداری، کشتارگاه دام و... اشاره کرد و یادآور شد: به پاس زحمات روحانیون طرح هجرت اردوی زیارتی، سیاحتی ویژه آنان به همراه خانواده به مقصد مشهد مقدس توسط معاونت طرح هجرت این شهرستان برگزار شد.
حسینعلی ظفری
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: