کد خبر: 3780478
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
درخواست امام جمعه از شهرداری و شهروندان تهران؛
گروه سلامت ــ حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی فرد از شهرداری و شهروندان تهرانی درخواست کرد تا پویشی برای فرهنگسازی تفکیک پسماند به منظور ارتقای سلامت شهری، ایجاد شود‌.
به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران، شنبه ۲۲ دی‌ماه در جشن آغاز پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران با بیان نکاتی در فضیلت حضرت زینب کبری(س) و گرامیداشت سالروز ولادت ایشان اظهار کرد: با وجود همه مشکلات، شهر تهران در حال حاضر جزو پاک‌ترین شهرهای جهان است، امید داریم در دوران مدیریت آقای حناچی که مدیریتی آراسته به علم و اخلاق است، با حل مشکلات موجود به جایگاه رفیع‌تری دست یابیم. 
 
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: دفتر برنامه توسعه سازمان ملل در آمار خود اعلام کرده است میزان امید به زندگی ایرانی‌ها ۵۴ سال بوده در ۲۰۱۶ به حدود ۷۶ سال رسیده که رشد ۲۲ سال را نشان می‌دهد بر همین اساس جمهوری اسلامی به لحاظ رشد امید به زندگی جزو ۱۰ کشور اول دنیا در بین ۱۹۰ کشور بوده است، نمونه ای از این را در اقدامات اخیر شهرداری تهران مشاهده می‌کنید، این‌ها اتفاقات کوچکی نیست و از رویکرد جمهوری اسلامی در تربیت نیروی انسانی و نگاه علم‌گرا نشئت می‌گیرد.
 
وی یادآور شد: در اوایل انقلاب ما برای پاسخ به نیازهای ابتدایی درمان خود به پزشکان عمومی پاکستانی نیاز داشتیم، اکنون پس از چهار دهه در تنگناهای سخت سیاسی و نظامی کشور را به اینجا رسیده‌ایم، کشوری مثل مالزی امروز در ادبیات سیاسی دنیا جایگاهی ندارد اما ایران با پنج به علاوه یک سر یک میز می‌نشیند و آن‌ها به ناچار مجبور به مذاکره با کشورمان می‌شوند. 
 
جایگاه امروز کشور باید در بخش‌های مختلف به خصوص اعتماد عمومی ارتقا پیدا کند، گفت: این طرح پایش سلامت گرچه در حال حاضر هزینه‌ای را به شهرداری تحمیل می‌کند اما در بلندمدت شهری سالم برای ما به ارمغان می‌آورد و از هزینه‌های آینده می‌کاهد. 
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظام اسلامی باید علاوه بر سلامت جسم به سلامت روح و عقیده نیز توجه کند، گفت: امروز یک مساله مهم در غرب این است که سلامت فرزندان در هنگام تولد مورد تهدید جدی است، فرزندی که در آغوش یک مادر مسلمان و متعهد به دنیا می‌آید آیا با مادری که در خط عفاف و تعهد نباشد یکسان است؟، این است که قرآن کریم در قبال بعضی شخصیت‌ها می‌فرماید سلام خدا بر روزی که متولد شدند، این یعنی مادرانی پاکیزه و مومن می‌توانند فرزندانی همچون حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) به جامعه تقدیم کنند. 
 
وی با تقدیر از شهرداری تهران برای پایش سلامت هزار کودک کار و کارگران خدمات شهری اظهار کرد: از شهردار تهران می‌خواهم به تفکیک پسماند اهتمام بورزند، این مساله سلامت همه شهروندان به خصوص پاکبانان و کودکان کار را تامین می‌کند. از همه شهروندان نیز می‌خواهم نسبت به تفکیک پسماند دقت کنند تا در این زمینه به متوسط جهانی نزدیک شویم. در کشوری مثل ایتالیا، گاهی پاکبانان روزها اعتصاب می‌کنند اما مشکلی ایجاد نمی‌شود چون مردمان در آن کشور به تفکیک پسماند دقت دارند.
 
وی در پایان تاکید کرد: از همه جوانان می‌خواهم این موضوع را در فضای مجازی بنویسند و برای فرهنگسازی آن اقدام کنند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: