کد خبر: 3780656
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
گروه اجتماعی- رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان از اجرای طرح مدارس عاری از خطر در 185 مدرسه و آموزش بیش از یک هزار و 85 دانش آموز متوسطه دوم در این طرح خبر استان داد.

به گزارش ایکنا از کردستان، محمدرضا سورسوری، رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان امروز، 22 دی ماه در نهمین نشست کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری پرداخت و اظهار کرد: تمامی فعالیت‌های این اداره در سه محور آموزش و توانمندسازی، ایجاد نهضت فرهنگی و مراقبت اجتماعی انجام می‌شود.
وی برگزاری جلسات کمیته‌های پیشگیری در برابر آسیب‌های اجتماعی در استان، شهرستان‌ها و مناطق به صورت ماهیانه را یکی از این برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: طرح مدارس عاری از خطر در 185 مدرسه با آموزش بیش از یک هزار و 85 دانش آموز متوسطه دوم اجرا شد.
سورسوری همچنین از اجرای طرح مهارت‌های مقابله‌ای در 310 مدرسه استان در سال تحصیلی جاری خبر داد و بیان کرد: در این طرح بیش از یک هزار و 85 دانش‌آموز متوسطه اول استان مشارکت دارند.
وی اعلام کرد: اجرای طرح مهارت‌های مراقبت از خود در 977 مدرسه برای 29 هزار و 310 دانش آموز ابتدایی استان در حال اجرا می‌باشد.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان ادامه داد: برگزاری طرح آموزش والدین در 135 مدرسه و آموزش 27 هزار نفر از والدین، آموزش کارکنانمدارس در 72 مدرسه و آموزش بیش از سه هزار و 600 نفر از کارکنان، اجرای طرح توانمندی سازی دانش آموزان، اولیا و کارکنان در 322 مدرسه، توانمندسازی دانش‌آموزان پایه نهم، اجرای طرح همکاری خانه و مدرسه از دیگر برنامه‌های قابل اجرا در حوزه پیشگیری است.
وی از برگزاری هشتمین جشنواره نوجوان سالم در تمامی مدارس استان خبر داد و با بیان اینکه این جشنواره در چهار مرحله آموزشگاه، شهرستان، استان و کشوری برگزار می‌شود؛ گفت: سال گذشته 4 نفر از دانش‌آموزان استان به عنوان برگزیده کشوری انتخاب شدند.
سورسوری همچنین از برگزاری نمایشگاه سیار در 449 مدرسه استان در دوره متوسطه دوم، اجرای ویژه برنامه‌های به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی، توزیع بسته‌های فرهنگی و آموزشی در مدارس و طرح مداخلات آموزشی و توانمندسازی روانی اجتماعی را از دیگر طرح‌های این حوزه برشمرد.
وی با اشاره به اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) و آموزش دو هزار و 700 نفر از دانش آموزان در چهار شهرستان بر اساس تفاهم نامه آموزش و پرورش با سازمان بهزیستی یادآور شد: امسال طرح نماد نیز در تمامی مدارس شهرستان کامیاران و شش مدرسه ناحیه یک سنندج در حال اجراست.
یادآور می‌شود؛ در ادامه هرکدام از اعضای کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به بیان مطالبی در خصوص دستورکار جلسه پرداختند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: