کد خبر: 3781136
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
گروه بین‌الملل ــ مشاور امنیت ملی افغانستان پس از سفر رسمی به چین، عازم عربستان سعودی شده و در این مسیر با نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و همتای اماراتی خود دیدار کرده است.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «دید» افغانستان؛ حمدالله محب (مشاور امنیت ملی افغانستان) طی روز گذشته 23 دی (13 ژانویه) عازم عربستان شده است و پیش از اینکه با مقامات ارشد سعودی دیدار کند، با همتای اماراتی خود و زلمی خلیل‌زاد (نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان) در دبی (از شهرهای امارات متحده عربی) دیدار و درباره موضوعاتی چون صلح به رهبری و مالکیت مردم افغانستان و مبارزه مشترک با تروریزم گفت‌وگو کرد.

قرار است که وی در سفر به سعودی، با مقامات ارشد این کشور نیز دیدار و درباره صلح حکومت افغانستان و همکاری‌های مشترک گفت‌وگو  و تبادل‌نظر کند.

گفتنی است،‌ سفرهای اخیر مشاور امنیت ملی افغانستان در حالی به کشورهای منطقه انجام می‌شود که گروه تروریستی طالبان همواره مذاکره با حکومت افغانستان را رد کرده است و آن را نامشروع می‌داند. در همین راستا چندی پیش افغانستان از اعزام هیئت صلح برای مذاکره با طالبان به جده خبر داده بود که طالبان این دیدار را نپذیرفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: