کد خبر: 3781209
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
رئیس عقیدتی ــ سیاسی نیروی انتظامی فهرج بیان کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام علیرضا لطفیان سرگزی، گفت: شیطان، نماز را که برترین سمبل یاد خداست، بزرگ‌ترین مانع خویش در مسیر گمراهی انسان‌ها می‌داند لذا با نماز و نمازگزاران دشمن است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام علیرضا لطفیان سرگزی، رئیس عقیدتی ــ سیاسی نیروی انتظامی شهرستان فهرج استان کرمان، امروز، 24 دی‌ماه در کارگاه آموزشی «اقامه نماز در سخت‌ترین شرایط» در جمع جوانان این شهرستان گفت: شواهد فراوانی در مجاهدات مسلمین صدر اول اسلام دیده می‌شود که نماز نقش فوق‌العاده‌ای در تقویت روحیه سربازان داشته است. نماز مایه رضایت و خشنودی خداوند و امام زمان(عج) است که می‌تواند در حوادث سخت و پیچیده یار و یاور انسان باشد.
وی ادامه داد: نماز رمز تداوم دین و تکریم پیامبر اکرم(ص) است؛ در آغاز و انجام نماز نام مبارک آن حضرت با عظمت برده می‌شود. در اذان و اقامه که طلیعه عبادت است وهمچنین در سلام پایان نماز، تنها کسی که اسم برده می‌شود؛ وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) و این، همان رفعت الهی است که خداوند سبحان، پیامبرش را به آن می‌ستاید.
لطفیان سرگزی با بیان اینکه عبودیت، ارمغان نماز است و در نتیجه بنده، سید، سرور، مدبر و خالق خود را فراموش نمی‌کند، اظهار کرد: نخستین اقدام حاکمان صالح، اقامه نماز است؛ حضرت مهدی(عج) مصداق کامل اقامه‌کنندگان نماز و نابود‌کننده بدعت‌ها و باطل‌هاست.
رئیس عقیدتی ــ سیاسی نیروی انتظامی فهرج با اشاره به اینکه اقامه نماز، پرداخت زکات، امر به معروف و نهی از منکر از بارزترین ویژگی‌های یاران خداوند است، گفت: بنابر آیات 16 و17 سوره مبارکه اعراف، شیطان، نماز را که برترین سمبل یاد خداست، بزرگ‌ترین مانع خویش در مسیر گمراهی انسان‌ها می‌داند لذا با نماز و نمازگزاران دشمن است. وقتی مردم یک جامعه از همدیگر دور و با هم دشمن شدند، این جامعه دیگر رو به رشد نیست و این یعنی منع از برپایی نماز و بازداری مؤمنان از یاد خدا که همان خواسته شیطان است.
وی بیان کرد: خواندن نماز با اقامه آن خیلی فرق دارد؛ اقامه نماز یعنی نمازگزاران نه تنها از اموال‌شان بلکه از علم و دانش‌شان، از هوش و فکرشان، از موقعیت و نفوذشان و از تمام مواهبی که در اختیار دارند، در راه خدمت صادقانه و بی‌منت به بندگان خدا مضایقه نمی‌کنند.
لطفیان سرگزی گفت: نماز و انفاق یاران خدا، مقطعی نیست، بلکه مستمر و دایمی است. نماز و انفاق، تجلی خشیت قلب و فزونی ایمان و توکل بر خدا، رمز دریافت درجات الهی، جلوه بارز توحید و تسلیم و نشانه برخورداری از هدایت الهی است.
محمود لطفیان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: