کد خبر: 3781279
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
گروه اجتماعی ـ مدیركل صدا و سیمای فارس چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را آزمونی برای رسانه‌ها توصیف و تأكید كرد كه رسانه‌های داخلی باید هم افزاتر عمل كنند.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سيدتقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای مركز فارس در نشست کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی دهه فجر این استان گفت: خروجی تصمیمات اتاق فکر غربی‌ها در دشمنی با ایران در رسانه‌های آنان نمایان می شود و پاسخ رسانه را تنها اصحاب رسانه باید بدهند و این وظیفه تاریخی در این برهه زمانی بر دوش ماست.
وی با بیان اینکه هجمه و تبلیغات وسیع رسانه‌ها علیه انقلاب شدت گرفته است، افزود: در تضعیف دستاوردهای نظام در حوزه‌های سیاسی شاهد برنامه‌های متعددی از سوی دشمنان ملت بوده‌ایم.
مدیر کل صدا و سیمای جمهوری اسلامی فارس گفت: از راهکارهای اجرای این تصمیم، بودن رسانه ها در کنار هم است و امروز در دنیای ارتباطات و در رسانه‌هایی که اهداف مشترکی دارند و منافعشان به خطر افتاده هم افزایی مشاهده می کنیم.
سهرابی با تاکید بر اینکه رسانه‌های داخلی باید هم افزاتر عمل كنند، گفت: با تعامل همکاری و ارتباط میان رسانه‌ها می‌توان فرصتی مناسب برای چهلمین سالگرد انقلاب فراهم آورد و این موضوع برای رسانه‌ها آزمونی است.
مدیركل صدا و سیمای فارس: همه دستگاه‌ها باید برای ارائه عملکرد چهل ساله انقلاب به خط شوند و خود رابرای ورود به نیم قرن دوم انقلاب خود را آماده کنند.
صابر سهرابی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست گفت: یکی از دستاوردهای مثبت نظام، افزایش رسانه‌های مکتوب بوده است که در تمام نقاط فارس محقق شده است.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها در معرفی دستاوردهای انقلاب نقش مهمی دارند، گفت: جامعه امروز با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده، شور، نشاط و شادی را در جامعه متبلور می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تصریح اینکه دو کمیته اقلیت‌های دینی و فرهنگی و هنری برای اجرای برنامه‌های دهه فجر تدارک دیده شده است، افزود: تمام برنامه‌های فرهنگی هنری دستگاه‌های عضو کمیته احصا شده است و این برنامه‌ها از دهه فجر تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.
وی بیان كرد: فارس لبریز از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است و نقش رسانه‌ها و صدا و سیما برای اطلاع‌رسانی بسیار تاثیرگذار است.
سهرابی تعداد کانال‌های فضای مجازی را در زمان فعالیت تلگرام ٢٢٠٠ کانال فعال در فارس عنوان کرد و گفت: هریک از این کانال‌ها بیش از ٥٠٠٠ نفر عضو داشت و بیشتر کانال‌های مجازی در حوزه اقتصادی و اجتماعی فعالیت می‌کنند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: در سال ١٣٥٧ تنها یک روزنامه در فارس فعال بود و امروز ٥١٧ رسانه مکتوب و برخط فعال هستند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: