کد خبر: 3781308
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
همزمان با برودت هوا در پایتخت؛
گروه جامعه ــ مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از شبانه‌روزی شدن گرم‌خانه‌ها تا زمانی که دمای هوا در شب به بالای ۵ درجه سانتی‌گراد برسد، خبر داد.

‌پپبه گزارش ایکنا؛ به‌نقل از سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، نجم‌الدین محمدی، مدیرعامل این سازمان گفت: از هفته گذشته که دمای هوا به شکل محسوسی کاهش یافت، ساعت فعالیت گرم‌خانه‌ها افزایش پیدا کرد، به گونه‌ای که این مراکز به طور ۲۴ ساعته آماده پذیرش مددجویان هستند.

وی با اشاره به استقرار هر شب بیش از دو هزار نفر در گرم‌خانه‌ها عنوان کرد: به طور معمول، ساعت کار گرم‌خانه‌ها به این شکل است که مددجویان ساعات اولیه صبح از مراکز خارج شوند، اما با شبانه‌روزی شدن این مراکز، هیچ اجباری برای خروج مددجویان نیست و وعده‌های غذایی گرم هم در این اماکن توزیع می‌شود.

محمدی ادامه داد: البته، بسیاری از افرادی که در گرم‌خانه مستقر می‌شوند، مصرف‌کننده مواد مخدر هستند و ترجیح می‌دهند صبح برای کار یا مصرف مواد از مراکز خارج شوند که این به تصمیم شخصی افراد برمی‌گردد و مراکز در این زمینه نقشی ندارند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به حضور گشت‌های فوریت خدمات اجتماعی در تمامی مناطق به ویژه منطقه ۱، ۲ و ۱۲ گفت: در حال حاضر در کنار گشت‌های معمول، ۴ دستگاه اتوبوس در منطقه ۱۲، ۲ دستگاه در دره فرحزاد و یک دستگاه در تجریش، آسیب‌دیدگان را از کلونی‌های اصلی جمع آوری می‌کند و به گرم‌خانه‌ها انتقال می‌دهد.

محمدی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد کارتن‌خواب، مراتب را به ۱۳۷ اطلاع دهند تا با حضور مددکاران شهرداری تهران نسبت به انتقال این افراد به گرم‌خانه‌ها اقدام شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: