کد خبر: 3781318
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
در 31 استان کشور؛
گروه حوزه‌های علمیه ــ نخستین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در 31 استان کشور برگزار می‌شود.

نخستین دوره مسابقات قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا، مهدی جعفری، مدیرکل منابع توسعه انسانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه امروز 24 دی‌ماه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این مسابقات در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری و با حضور 987 نفر در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: هزار و 500 نفر در زمره همسران و فرزندان کارکنان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هستند که از این تعداد، 987 نفر از همسران و فرزندان ایشان در این دوره از مسابقه ثبت نام کرده و حضور یافته‌اند.

مدیرکل منابع توسعه انسانی مرکز خدمات حوزه با بیان اینکه مرحله شهرستانی و استانی در برخی مناطق کشور در حال برگزاری و در برخی مناطق هم خاتمه یافته است، اظهار کرد: مرحله کشوری این مسابقات در دهه مبارکه فجر و با حضور 200 نفر از برترین‌های مراحل شهرستانی و استانی در قم برگزار خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه این مسابقات در چند بخش برگزار می‌شود، بیان کرد: مسابقات یادشده در رشته‌های حفظ، قرائت، مفاهیم و ترجمه و تفسیر است و در بخش فرزندان حفظ یک جزء قرآن به بالا فراخوان شده است.

وی با بیان اینکه صدها منبع بررسی شده تا منبع مسابقه به خصوص برای فرزندان معین شود، بیان کرد: کتب پر پرواز، معارف نماز، زیارت آل یاسین، تفسیر نماز، تفسیر سور حمد، اخلاص، عصر و نصر و روش تحقیق نهج‌البلاغه برخی منابع و محورهای مسابقات را تشکیل می‌دهند.

وی همچنین اضافه کرد: حفظ احادیث و ادعیه به همراه ترجمه آنها، اذان، اقامه، معارف نماز و روخوانی نماز همچنین بخش ویژه آواها و نواها از دیگر محورهای تشکیل‌دهنده این المپیاد قرآن و عترت و نماز هستند.

وی با بیان اینکه کارکنان مرکز خدمات حوزه اعم از طلاب و غیر طلاب هستند، تصریح کرد: در گذشته مسابقاتی ویژه کارکنان نیز در بخش معارفی برگزار شد، ولی نخستین دوره این مسابقات مخصوص فرزندان و همسران کارکنان است.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین آتش‌زر، معاون منابع انسانی و مالی مرکز خدمات حوزه گفت: آنچه بعد از انقلاب رخ داده عمل به مفاهیم قرآن است، نه بسنده کردن به ظاهر قرآن که در برخی مراسم مانند عروسی و ختم استفاده شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی برآمده و برگرفته از قرآن است؛ انقلابی که با رهبری امام به ثمر نشست و بقاء انقلاب هم به عمل به مفاهیم اصلی قرآن و باطن آن است.

آتش زر ادامه داد: برگزاری المیپاد قرآن، عترت و نماز یکی از چندین برنامه‌ای است که توسط مرکز خدمات حوزه و در راستای چهلمین سال پیروزی انقلاب در حال انجام است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: