کد خبر: 3781319
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
گروه فرهنگی- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: سه انیمیشن 100 ثانیه‌ای با عناوین «داستان کوتاه»، «رویای نان» و «رد پا» به نویسندگی و کارگردانی رضا محمدی و تهیه‌کنندگی حوزه هنری استان کردستان تولید و آماده نمایش شد.

امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: تولید فیلم های 100 ثانیه‌ای با توجه به ویژگی های بسیار ارزنده‌ای که این گونه فیلم ها دارد در چند سال اخیر در کشور بسیار رو به گسترش بوده است و در این استقبال نقش حوزه هنری به عنوان یکی از حامیان اصلی فیلم‌های 100 ثانیه ای با برگزاری منظم 11 دوره جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای و امسال دوره دوازدهم آن بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: پیام فیلم های 100 ثانیه ای بسیار اثرگذارتر از فیلم‌های بلند است چرا با توجه به ضرورت خلاقیت در استفاده درست و به موقع از ثانیه‌ها در انتقال مفهوم و پیام فیلم، قدرت خلاقیت و ایده پردازی هنرمندان را بسیار بالا برده و به همین دلیل است که متخصصان و صاحب نظران عرصه فیلم و فیلم سازی معتقدند هنرمندان فیلمسازی که در بخش تولید فیلم های 100 ثانیه ای اقدام به ساخت اثر می‌کنند افرادی به واقع ایده‌پرداز، خلاق و توانمند هستند.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از دیگر ویژگی‌های فیلم‌های 100 ثانیه ای را در بخش بودجه ای آن دانست که در مقایسه با دیگر بخش های سینمایی هزینه کمتری صرف تولید آن می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به اعلام فراخوان دوازدهمین جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای گفت: حوزه هنری کردستان در چند سال اخیر با حمایت از هنرمندان فیلمساز توانسته است موفقیت‌های بسیار خوبی را دردوره های اخیر این جشنواره کسب کند و در دوره یازدهم سه عنوان برتر جشنواره 100 را از آن خود کرد که موفقیت بسیار خوبی برای هنرمندان کردستان محسوب می شود.
مرادی با دعوت از تمامی فیلمسازان استان جهت حضور در این جشنواره عنوان کرد: حوزه هنری استان کردستان براساس رسالت محوری خود از ایده‌ها و طرح‌های ویژه هنرمندان فیلمساز به صورت کامل حمایت می‌کند.
وی جشنواره فیلم 100 را یک پتانسیل بسیار قوی برای سینمای ایران دانست و گفت: حمایت و کمک به این جشنواره ایده پرور و خلاقانه مملو از پیام های ارزشمند در بخش‌های مختلف می‌تواند نوید بخش آینده‌ای سرشار از طراوت و شادابی برای سینمای ایران باشد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به فضای مجازی و ضرورت تأمین خوراک فکری جهت اشاعه در آن گفت: متولیان امر می‌توانند با حمایت از تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان این گونه فیلم‌ها مسائل و مشکلات پیش روی جامعه را در بخش‌های مختلف از طریق تولید آثار خلاقانه فیلمسازان متعهد در قالب فیلم‌های 100 ثانیه ای (انیمیشن، داستانی و مستند) به جامعه هدف منتقل کنند که بازخورد مثبت آن در بازه های مشخص سبب حل بسیاری از مشکلات موجود خواهد شد.
وی عنوان کرد: امسال نیز به منظور حضور گسترده هنرمندان فیلمساز برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است و انتظار داریم تا پایان مهلت زمانی ثبت‌نام در این جشنواره که پایان دی ماه است حداقل 12 عنوان فیلم را در بخش‌های مختلف داستانی، پویانمایی و مستند با رویکردهای عنوان شده در جشنواره که اخلاق و سبک زندگی و بخش ویژه حمایت از تولید ایرانی(ایران ساخت) ثبت کنیم.
وی یادآور شد: هم اکنون از این تعداد 3 فیلم انیمیش صد ثانیه ای با عناوین «داستان کوتاه» ، «رویای نان» و «رد پا» به نویسندگی و کارگردانی هنرمند توانمند سینمای کردستان «رضا محمدی» به تهیه کنندگی مشترک حوزه هنری استان کردستان و رضا محمدی آماده و در این جشنواره به ثبت رسیده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: